Android

Google Play Nedir?

Google Play, Android uygulamaları, oyunlar, müzik, film kiralama ve satın alma işlemleri ve e-kitaplar için tek noktadan satış yapan online bir mağazadır. Android cihazlarda, Google Play Store’un tamamına Play Store uygulaması üzerinden erişilebilir. Standart uygulamalar Android sistem tepsisinde görünür, ancak Play Oyunlar, Google Play Müzik, Play Kitaplar, Google Play Filmler ve TV ve Play Gazetelik, indirilebilir içeriğin tüm kitaplıklarıdır. Her birinin içeriğinize erişmenizi sağlayan ayrı oynatıcı uygulamaları vardır. Bu, Play Müzik, Play Kitaplar ve Play Filmleri’ni dizüstü bilgisayarlarda ve Android olmayan akıllı telefonlarda da görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir.

Google Store ve Akıllı Telefonlar, Saatler, Chromecast’ler ve Nest Termostatlar

Google Play, daha önce Play Store’da bir cihazlar sekmesi sunmuştu, ancak cihaz işlemleri yazılım işlemleri ile aynı değildir. Cihazlar, gönderim, müşteri desteği ve potansiyel getiriler gibi işlemleri gerektirir. Dolayısıyla, Google’ın cihaz teklifleri genişledikçe, Google, cihazları Google Store adlı ayrı bir konuma ayırdı. Şimdi, Google Play kesinlikle indirilebilir uygulamalar ve içerikler içindir.

Chrome ve Chromebook Uygulamaları

Cihazlara ek olarak, Chrome uygulamalarının Chrome Web Mağazası’nda kendi mağazaları vardır. Hem Chrome web tarayıcısında hem de Chromebook’ta çalışan uygulamaları burada bulabilirsiniz. Şirket, Chrome ile ilgili uygulamaları Play Store’dan ayırdı çünkü bu uygulamalar kesinlikle Chrome tabanlı ürünler için geçerlidir. Ancak, yine de Google Play Store’u Chrome ortamlarında kullanabilirsiniz.

Eski İsmiyle Android Market

Android Market, uygulama içeriğini, Google Müzik ve Google Kitaplar‘ın ele aldığı kitapları ve müzikleri ele aldı. YouTube, filmlerin kaynağıydı.

Android Market, bunun kadar basitti. Bir Android uygulama mağazası. Tek Android uygulaması mağazası olduğunda, bu oldukça kolaydı. Amazon, Sony, Samsung ve hemen hemen her telefon ve Android tablet üreticisi ayrı uygulama mağazaları sunmaya başladı.

İlgili  PlayStation için Black Friday İndirimleri!

Neden Google Play?

Kelime oyunu, mağazanın artık sadece oyun sattığını ima ediyor. Logo, farklı bir nedene işaret ediyor. Yeni Google Play logosu, videolarda tanıdık oynatma düğmesindeki bir üçgendir. Bir kitabın nasıl oynandığını hala bilmiyorum, ancak bunu, içeriğin kullanılabilirliğini araştırırken oyunun içerik tüketiminin bir bileşimi olarak ve oyun oynamanın bir kombinasyonu olarak görebiliyorum.

Google Play Nedir?

Google Play’de Android Uygulamaları

Google Play, Play Store’un Ana Sayfa ve Oyunlar bölümünden erişilebilen Android uygulamalarını sunar. Play Kitaplar, Google Play Müzik, Filmler ve TV ve Play Gazetelik de, önceki indirmelerinize dayanarak en iyi önerileri gösterecek şekilde ayrılmış bölümlere sahiptir. Ayrıca, Top Charts gibi hızlı gezinme bağlantıları vardır. Kategoriler ve Editörün Seçimi gibi. Ve elbette, Google destekli arama yetenekleri, aradığınız her şeyi bulmanızı kolaylaştırır.

Google Play Müzik’te Müziklerinizi Bulma

Google’ın orijinal şarkı depolama uygulamasını hatırlayanlar için eski Google Müzik logosu kullanımdan kaldırıldı. Bununla birlikte, Play Müzik mağazası eski bağımsız Google Müzik ürünüyle aynı şekilde çalışmaktadır. Oynatıcı alıştığınız gibi çalışır, fark Google Play’in Müzik bölümü altında bulabilirsiniz. Google Play müşterisiyseniz, e-postanızı izleyin. Google, her zaman bir arada promosyon amaçlı ücretsiz şarkılar ve albümler sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir