Apple

iPadOS 13 Public Beta 3 İndirilmeye Sunuldu!

iPad işletim sisteminin en son sürümü yakında çıkıyor. iPadOS 13 için yayınlanan betalar ile yeni sürümde gelecek değişiklikleri önceden test etmiş olabiliyoruz.

iPadOS 13 genel olarak indirilmeye sunulmadan önce test edilmesi gereken özelliklerle beraber public beta olarak yayınlanıyor. Bu nedenle Apple, ilgilenen kullanıcıların iPadOS 13’ü kontrol etmelerine ve genele yayınlanmadan önce geri bildirim vermelerine izin veriyor.

Ancak ilgilenen kullanıcılardan biriyseniz, bir dizi beta indirme ve yükleme işleminden geçmeniz gerekecektir. Bu yüzden, size yardımcı olacağız ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa bize soru sorabilirsiniz

Önemli
Apple zaman zaman kapalı geliştirici önizlemeleri veya iPhone, iPad, Apple TV ve Mac için genel betalar olarak iOS, watchOS, tvOS, iPadOS ve macOS güncellemeleri sunmaktadır. Betalar yeni özellikler içermekle beraber iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV veya Mac’inizin normal kullanımını engelleyebilen ve birincil cihazlarda günlük kullanım için tasarlanmayan çıkış öncesi hataları da içerir. Bu nedenle, yazılım geliştirme için ihtiyacınız olmadıkça ve genel betaları dikkatli bir şekilde kullanmadıkça geliştirici önizlemelerinden uzak durmanızı şiddetle öneririz.

Bu beta sürümünü tabletinize yüklemeden önce aşağıdaki yazımız ile yedekleme yapmanızı öneririz. Yedekleme adımları iPhone ile aynıdır.

İlgili  iPhone'u iTunes ile Yedekleme

iPadOS 13 Public Beta için Nasıl Hesap Oluşturulur?

Geçmişte bir Apple genel beta sürümüne zaten katıldıysanız, iPadOS 13’e tekrar kaydolmanız gerekmez; sadece aynı Apple kimliği ile oturum açın. Daha önce herkese açık bir betaya katılmadıysanız, Apple kimliğinizle kaydolarak başlayacaksınız.

 1. Betaya kayıt olmak istediğiniz iPad’de beta.apple.com adresine gidin.
 2. Başlamak için Sign up’a tıklayın. (Daha önce herkese açık bir beta için kaydolduysanız, Sign In öğesine tıklayın ve aşağıdaki “iPad’i iPadOS 13 Public Beta Sürümüne Nasıl Geçirebilirsiniz?” bölümüne geçin.)
 3. Apple ID e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
 4. Sign In öğesine dokunun.
 5. Hüküm ve koşulları kabul etmek için Accept seçeneğine dokunun.

Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, indirmeye başlamanın zamanı geldi.

iPad’i iPadOS 13 Public Beta Sürümüne Nasıl Geçirebilirsiniz?

Düzenli iPadOS güncellemelerinin aksine Apple, iPadOS 13 public beta cihazlarını doğrulamak için yapılandırma profillerini kullanıyor.

Not: Önceki bir iPadOS Public Beta sürümündeyseniz, iPadOS 13 sürümünü yüklemeden önce önceki beta profilini kaldırmanız gerekebilir. Bunu, Ayarlar> Genel> Profil bölümüne giderek, iPadOS Beta Yazılım Profilini seçip Profil Sil düğmesine basarak yapabilirsiniz.

 1. beta.apple.com adresine gidin.
 2. iPadOS sekmesine dokunun.
 3. Download profile üzerine dokunun.
 4. Sağ üst köşedeki Install’a dokunun.
 5. Şifrenizi giriniz.
 6. Beta sözleşmesini kabul etmek için bu Install’a dokunun.
 7. Onaylamak için alttaki Install seçeneğine dokunun.
 8. Cihazınızı yeniden başlatmak için Restart üzerine dokunun.

iPad’iniz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, iPadOS 13’ü otomatik olarak indirmeye başlamalıdır. Bu noktadan itibaren, işlem diğer tüm iPadOS güncellemeleri ile aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir