Connect with us

Arama yapın

Bilim

SpaceX’in Bugünkü İnsanlı Görevi Canlı Nasıl İzlenir?

SpaceX

Bugün SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na yanaşmak üzere bir roket fırlatacak. Ve bu durum şirket için her zamanki işlerden biri gibi görünse de, bu sefer farklı.

Neredeyse on yıl içinde ilk kez, astronotlar ABD’den uzaya gönderilecek. Ayrıca YouTube’da, SpaceX sitesinde veya NASA’nın web sitesinde 22:33 TSİ’de izleyebilirsiniz.

2011 yılında NASA uzaya astronot göndermeyi bırakmıştı. Amaç, gelecekte bu görevleri özel şirketlere devretmekti. O zamandan beri, diğer astronotlar ve NASA’nın uluslararası ortakları Rus Soyuz kapsüllerinde uzaya gönderiliyordu.

SpaceX, yörüngeye roket fırlatmanın ve sonra yeniden kullanım için parçalarını yakalamanın inanılmaz görevini üstlenmiş gibi görünse de, bugüne kadar uzaya insanlı araç göndermedi. Şirket altı yıldır bu hedef üzerinde çalışıyordu ve sürekli aksilikler yaşıyorlardı.

Geçen yıl Crew Dragon kapsülü zemin testi sırasında patladı ve şirket daha önce birçok roket arızası yaşadı.

Hava durumu her zaman yörüngeye bir roket göndermenin önemli bir noktası ve eğer uygun olmazsa SpaceX fırlatmayı erteleyerek ve yeniden planlayabilir.

İlgili  Google, Tüm Uygulamalarının Görünümlerini Değiştiriyor
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Microsoft Office 2019 Nedir?

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Yeni Wi-Fi Güvenlik Standardı WPA3 Duyuruldu!

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  Xiaomi Mi...

Cloud

Zoom ekran paylaşımı ile görüşme sırasında masaüstünüzü tüm katılımcılarla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. İlgili  Windows 10 Sürüm 20H2 duyuruldu!