İnternet

Google Translate Web, Materyal Tasarım ile Güncellendi

İlk olarak Ekim ayında görülen Google Translate’in Materyal Teması artık web’de de kullanıma sunuldu. 

Yeni Google Translate web sitesi, dil girişi ve çıkışı için iki genel alanla aynı genel yerleşimi koruyor. Beyaz uygulama çubuğunun altında, “Metin” yazıp “Dokümanlar” yüklemek arasında geçiş yapmak için sekmeler var. Bu Materyal teması yenilemesi, mevcut işlevselliği erişime daha kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Sitenin yeni görünümü artık diğer Google ürünleriyle tutarlı ve güncellenmiş etiketleme ve tipografi gezinmeyi daha kolay hale getiriyor. Örneğin, her zaman çeviri için doküman yükleyebildiniz, ancak şimdi bu özelliği bulmak daha kolay.

Metin alanları, mevcut dili algılayan ve manuel dil girişlerine sahip yer artık ekranın tamamına yayılıyor.

Bunun altında Geçmiş, Kaydedilmiş ve Topluluğa erişmek için büyük dairesel düğmeler var. “Kayıtlı” slaytlar, Google E-Tabloları arama, sıralama ve dışa aktarma özelliğiyle sağdan bir çekmece gibi açabilirsiniz.

Google Translate Web, Materyal Tasarım ile Güncellendi

“Geçmiş”, iki metin alanını daraltan başka bir sağ taraflı çekmece olarak açılırken, “Topluluk” farklı bir sayfa açıyor.

Google Translate Web, Materyal Tasarım ile Güncellendi

Diğer bir büyük değişiklik ise, cihazınızın ekranına dinamik olarak uyum sağlayan duyarlı bir tasarım. Ekrandaki pencere küçülürken, iki sütunlu bir tasarımdan tek bir akış düzenine geçiş yapıyor. Kullanıcılar pencerelerini ayarlayarak bunu test edebilirler.

Google Translate Web, Materyal Tasarım ile Güncellendi

İlgili  Google veya Gmail şifresi nasıl değiştirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir