Apple

macOS Güncelleme İşlemleri App Store’dan Kaldırıldı

MacOS Mojave güncellemesiyle birlikte artık macOS için güncelleme işlemlerini Sistem Tercihleri sayfasındaki Yazılım Güncelleme altından yapabilirsiniz.

Pazartesi günü çıkan Mojave‘yi sevmek için bir çok sebep var, ancak ilk başta kafa karıştırıcı olabilecek birkaç değişiklikte bulunmuyor değil. Örneğin, dock’ta yakın zamana ait bir programlar bölümü vardı ve MacOS için güncellemeler artık Mac App Store‘da bulunmamaktadır.

Bunun yerine Sistem Tercihleri panelindeki “Yazılım Güncelleme” seçeneğinden güncelleme işlemine ulaşabilirsiniz.

macOS Güncelleme İşlemleri App Store'dan Kaldırıldı

Bu, eski “App Store” panelinin yerini almakta ve mevcut olduğunda güncellemeleri listelemektedir. Ayrıca Otomatik güncellemeleri de yapılandırabileceğiniz yerdir (Bunun içinsağ alt köşedeki “Gelişmiş” düğmesini tıklamanız yeterlidir).

Varsayılan olarak hemen hemen her şey otomatik olarak indirilir ve yüklenir, ancak buradaki seçeneklerin işaretini kaldırarak bunu değiştirebilirsiniz. Sınırlı miktarda bant genişliğiniz varsa bu önemli olabilir, bu nedenle aklınızda bulundurun.

Dürüst olmak gerekirse, sistem güncellemelerinin ilk başta App Store tarafından ele alınmasının garip olduğunu düşünülebilir, bu yüzden bunları Sistem Tercihleri’nde görmek güzel. İşletim sistemi güncellemeleri, uygulamalar satan bir mağazada olmamalıdır.

İlgili  2018 Sonbahar'da Gelecek Olan iOS 12 Neler Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir