Mobil

Microsoft Authenticator yakında iOS’ta parola yöneticisi olarak çalışabilir

Microsoft Authenticator beta sürümünde, iki adımlı doğrulama özelliğinin yanında iOS için şifre yöneticisi özelliğini de destekliyor.

Uygulama zaten şu anda iki faktörlü kimlik doğrulama olarak hesapların kilidini açmanıza izin veriyor, ancak şifreleri yönetme ve otomatik doldurma özelliği ile çok daha kullanışlı hale gelecek. İspanyol blog Microsofters, Microsoft Authenticator‘ın beta sürümü üzerinde fark ettiğine göre bu işlevsellik yakında kullanıma sunulacak gibi duruyor.

Şu anda, iOS‘ta parolalarınızı otomatik olarak doldurmak için Microsoft Authenticator’ı etkinleştirmeyi denerseniz eğer “Çok yakında” bildirimiyle karşılaşacaksınız. Uygulamanın beta sürümünde, Outlook hesabınıza kaydedilmiş şifreleri içeren bir “Şifreler” sayfası görebilirsiniz.

İlgili  Neden Parola Yöneticisi Kullanmalıyız?

Microsoft Authenticator

iPhone’unuzda Ayarlar ekranına girdiğinizde, iCloud’u Microsoft Authenticator ile değiştirebilirsiniz.

Tarayıcı olarak zaten Microsoft Edge’i kullanan kişiler için, tarayıcıya kaydedilmiş parolaların iOS ile otomatik olarak eşitlenmesi çok faydalı olabilir. Ayrıca, Microsoft Authenticator‘ın iOS ve macOS aygıtlarıyla sınırlı olan iCloud parola eşitlemesini değiştirmesine de izin verebilir.

Yeni özellik, iOS’taki beta kullanıcılarına kademeli olarak sunulmuş durumda. Tüm kullanıcılara ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir