İncelemelerMicrosoft Office

Office 2019 ve Office 365: Hangisini satın almalısınız?

Abonelik Tabanlı

Office 365

Office 365

Office 365, birden fazla cihazdaki tüm uygulamalara erişmesi gereken herkes için en iyi seçenektir. Ayrıca bir hesabı birkaç kişiyle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, düşük maliyeti ile güncelleme ve yükseltme sürekliliği sunan tek seçenek. Ancak zamanla, asla kullanmayacağınız özellikler için ödeme yapmanız gerekebilir.


359,99 TL

Tek Seferlik Ödeme

Office 2019

Office 2019

Yalnızca tek bir bilgisayardaki temel özelliklere ihtiyacınız varsa, Office 2019 Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi sahip olması gereken tüm uygulamalara erişebilmenizi sağlar. Ancak, tek seferlik ödeme pahalı olabilir ve yükseltmeler için tekrar ödemek zorundasınız. Ancak ödeme yaptığınızda tamamen sizin olur.


719,99 TL

Artıları

 • Tüm uygulamalara erişim
 • Birden fazla kişi birden fazla cihazda kullanabilir
 • Ücretsiz yükseltme
 • Müşteri desteği
 • Windows 10, 8.x, 7 ve macOS desteği
 • Popüler uygulamalara erişim
 • Aylık ödeme yok
 • Güvenlik güncellemeleri
 • Geleneksel kullanım
 • Windows 10 ve macOS desteği

Eksileri

 • Aylık veya yıllık abonelik
 • Servis sorunları olursa sınırlı işlevsellik
 • Yeni değişiklikler çok karmaşık olabilir
 • Gereksiz özelliklerin ödenmesi
 • Lisans başına bir cihaz
 • Sınırlı özellik
 • Windows 10 ve macOS ile sınırlıdır
 • Yükseltme yok
 • Müşteri desteği yok

Yükseltmeyi planlıyorsanız veya Microsoft Office’te yeniyseniz, muhtemelen şu anda iki seçeneğiniz olduğunu yeni fark ettiniz: Office 2019 ve Office 365. Hangisini alacağınız konusunda kafanız biraz karıştıysa, yalnız değilsiniz . Her iki teklif de, en son temel özelliklerle aynı uygulamalara erişebilmenize rağmen, sahip olma maliyetine ve özellik listesine bağlı olarak bazı önemli farklılıkları vardır (ve net olmak gerekirse, Office 2019, Office 365’in yerine geçmez).

Office 2019

Office 2019 Ürün Sayfası

Office 2019, Microsoft’un popüler office uygulamaları grubunun bağımsız sürümü için kullandığı addır. Aylık bir abonelik gerektirmez, yani bir kerelik satın alma işleminden sonra, sonsuza dek kopyasına sahip olursunuz.

İlgili  Hitman 3 PS5, Xbox Series X ve PC için duyuruldu

Bu seçeneği kullanarak (Office’in “sürekli” veya “şirket içi” sürümü olarak da bilinir), uygulamaları tek bir bilgisayara yükleyebilir ve güvenlik güncelleştirmeleri alırsınız, ancak yeni sürüme yükseltme yapamazsınız. Bu, satın aldığınız sürümü kullanım ömrü boyunca ve ötesinde (güncellemeler olmadan) kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir; ancak yeni özelliklere ve araçlara erişmek istiyorsanız, tekrar tam fiyat ödemeniz gerekir.

Ayrıca Office 2019, önceki sürümünden daha fazla geliştirmeye sahip Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi uygulamalar ile birlikte gelse de, yalnızca bir özellik alt kümesine ve Office 365 aboneliğinde mevcut olan birçok avantaj olmadan gelir. Örneğin 2019 sürümüyle, 1TB OneDrive bulut depolama ve Skype kullanarak sabit hatlara çağrı yapmak için ücretsiz aylık krediler gibi avantajların yanı sıra bulut ve AI özelliklerini bulamazsınız.

Office 2019’u kimler satın almalı

Herkes Office 2019’u satın alabilse de bu sürüm, ofis tabanlı bir bulut sürümüne geçmeye hazır olmayan toplu lisanslara sahip ticari müşteriler için tasarlanmıştır ve ayrıca şirket içi uygulamalar paketini kullanmak için özel gereksinimlere sahip olabilir.

Herkesin Office 2019’u satın alabilmesine rağmen, bu sürüm belirli ticari müşteriler için tasarlanmıştır.

Düzenli bir kullanıcıysanız, daha geleneksel bir deneyim tercih ediyorsanız, bu iyi bir seçenektir. Paketi tek bir cihaza kurmayı planlıyorsanız, yeni özelliklere bağlı kalmayıp veya bulut tabanlı uygulamaları kullanmaya başlamaya hazır değilseniz, sağlam bir seçimdir.

Ek olarak, bir kerelik satın alma işleminden sonra PC veya Mac için lisans alırken, Office uygulamalarını tüm mobil cihazlarınıza yükleyebilirsiniz, ancak yalnızca bazı temel özellikleri kullanabilirsiniz.

Office 2019, Office Ev & Öğrenci 2019 ve Office Ev & İş 2019 da dahil olmak üzere iki çeşitten oluşmaktadır ve genellikle cihaz başına sırasıyla 719 TL ve 1929 TL arasındadır. Office Ev ve Öğrenci 2019 Word, Excel ve PowerPoint ile birlikte gelirken, Office Ev ve İş 2019 Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote’u içerir.

İlgili  Google, Çince Arama Motoru Projesini Resmen Bitirdi

Ayrıca, önceki kalıcı sürümlerden farklı olarak, Office 2019’un yalnızca Windows 10 çalıştıran cihazlarda veya en yeni üç macOS sürümünde desteklendiğini söyleyelim. Office’in en güncel sürümünü kullanmanız gerekiyorsa ve hala Windows 8.1 veya Windows 7 kullanıyorsanız, Office 365 aboneliği satın almanız gerekmektedir.

Office 365 özellikleri

Office 365 Ürün Sayfası

Office 365, Microsoft’un Office 2019 ile aynı uygulamaları sunan, ancak daha fazla uygulama, özellik, araç ve diğer avantajları içeren abonelik planı hizmeti için kullandığı addır.

Bu seçeneği kullanarak, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access ve diğerleri gibi uygulamalara erişebildiğiniz sürece, yalnızca beş cihaza hesabınızı kurarak aylık veya yıllık bir üyelik ücreti ödeyeceksiniz. Ayrıca, abonelik planınıza bağlı olarak, hesabı en fazla beş kişiyle paylaşabilirsiniz.

Abonelik planı almanın en iyi bölümlerinden biri belki de yeni sürümler için endişelenmenize gerek kalmamasıdır. Office 365’i kullanırken, her zaman Microsoft’un sağlayabileceği uygulamaların en güncel sürümünü çalıştırıyor olacaksınız. Bu, düzenli güvenlik güncellemelerinin, iyileştirmelerin ve daha da önemlisi, kullanılabilir olduklarında en son özelliklere ve araçlara erişimin kilidini açar.

Ayrıca evde, okulda, işte ve cihazlarda verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olacak gerçek zamanlı işbirliği ve AI özellikleri gibi bulut özelliklerine de sahip olursunuz. Ek olarak paketin bir parçası olarak, 1TB OneDrive depolama alanı alıyorsunuz, sabit hatlara çağrı yapmak için Skype dakika alıyor ve sorularınızla ilgili destek hattına başvurabilirsiniz.

Office 2019’a benzer şekilde, Office 365’i mobil cihazlarınıza yükleyebilirsiniz, ancak kalıcı sürümün aksine, tüm özelliklere erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir