Sosyal Ağlar

Snapchat Nedir?

Snapchat bugün en popüler sosyal uygulamalardan biri, ama nasıl? Bu konuda tam olarak neyin önemli olduğu ve neden hızlı bir şekilde mobil kullanıcıları diğerlerinden daha hızlı bir şekilde süpürüyor?

Snapchat, insanların Facebook’taki ve Twitter gibi diğer popüler sosyal ağlara kıyasla arkadaşlarıyla nasıl etkileşimde bulunduğunu gerçekten değiştiren bir uygulamadır. Herkesin bildiği gibi  ama Snapchat, gençler ve genç yetişkinler de dahil olmak üzere en genç akıllı telefon kullanıcıları arasında çok popülerdir.

Snapchat: Nedir ve Neden Farklı?

Snapchat hem mesajlaşma platformu hem de sosyal bir ağdır. Sadece iPhone veya Android akıllı telefonunuza indirebileceğiniz bir mobil uygulama olarak mevcut.

Kullanıcılar fotoğraflarını göndererek arkadaşlarıyla “sohbet edebilir”, 10 saniyeye kadar kısa videolar paylaşabilirler. Resimlerle veya videolarla mesajlaşmak gibi düşünebilirsiniz. Metin sohbetleri ve görüntülü görüşmeler, daha yakın zamanda uygulamaya eklenen diğer iki özelliktir.

Snapchat hakkındaki en eşsiz şeylerden biri, üzerinde paylaşılan tüm içeriğin geçici olmasıdır. Fotoğraflar ve videolar esasen alıcıları tarafından görüntülendikten birkaç saniye sonra kaybolur.

İçeriğinizi silmeye karar vermedikçe, içeriğinizi çevrimiçi olarak koruyan diğer sosyal ağlardan farklı olarak, Snapchat’ın kaybolan içeriği oldukça önemlidir. Mükemmel fotoğrafın yayınlanması konusunda çok fazla endişe yok, kaç tane beğeni veya yorum alabileceğini merak etme yok çünkü birkaç saniye içinde kayboluyor ve geri alabileceğiniz tek etkileşim fotoğraf, video veya sohbet yanıtı.

Snapchat Nedir?

Snapchat Hikayeleri

Devasa başarısından yola çıkarak, Snapchat nihayetinde kullanıcılarına, arkadaşlarının özel veya grup mesajı olarak değil, bir hikaye klibi olarak görebilecekleri fotoğrafları ve videoları gönderebilecekleri kendi türlerinde bir haber kaynağı özelliği sağladı. Bu klipler – hikayeler olarak adlandırılır – yok olduktan hemen önce 24 saat yayınlanır.

Snapchat Ekran Görüntüsü Kaydetme

Snapchat mesajlaşması, sadece bir arkadaşınıza mesaj attığınız zaman gözükür ve bu kullanıcıların biraz daha cüretkâr hissetmelerini sağlar. Ne yazık ki, tartışmalı fotoğrafları ve videoları, izniniz olmadan web’de bir yere ulaşabilir.

İlgili  Snapchat Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet paylaşımının genel kuralı şu şekildedir: Eğer internete koyarsanız, daha sonra silseniz bile – sonsuza kadar orada olacaktır. Snapchat içeriğinin görüntülendikten kısa bir süre sonra otomatik olarak silineceğini bildiğimize inanıyoruz, ancak bu içeriği yakalamanın ve kaydetmenin hala yolları var…

Snapchat web sitesindeki SSS bölümüne göre, alıcılardan herhangi biri kendi ekranından ekran görüntüsünü almaya çalışırsa kullanıcılara bildirilir. Bir kullanıcı hızlı bir şekilde yaparsa ekran görüntüsü yakalanabilir ve göndericiye her zaman bu konuda bilgi verilir.

Ekran görüntüsü bildirimlerine rağmen, gönderenlerin bilmeden yakalama yapmanın bazı yolları vardır.

Instagram Hikayeleri

2016’da Instagram, popüler uygulama ile rekabet edebilmek için kendi Snapchat benzeri hikayeler özelliğini açıkladı.

Şimdiye kadar, Instagram oldukça büyük bir başarı elde etmiş gibi görünüyor. İnsanlar kullanıyor.

Snapchat ile Başlarken

Artık Snapchat’un ne olduğunu ve güvenlik açısından nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiğinize göre, iTunes veya Google Play’den ücretsiz iOS veya Android uygulamasını indirmeniz ya da varsa, en güncel sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Uygulama, bir e-posta adresi, şifre ve kullanıcı adı girerek bir hesap oluşturmanızı isteyecektir. Snapchat, sosyal ağınızdaki arkadaşlarınızın Snapchat’ı kullandığını görmek isteyip istemediğinizi soracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir