Webmaster

Sitenizde WordPress Kullanmanız için 6 Önemli Sebep

Sıkça sorulan sorulardan biri şudur: Neden WordPress kullanmalıyım? Eski sitem yeterince iyi değil mi? WordPress’e neden geçmem gerekiyor? Bu soruları soruyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bu yazıda, WordPress’i kullanmanız için 6 önemli neden paylaşacağız. Ayrıca, WordPress ile oluşturabileceğiniz farklı türdeki web sitelerinin yanı sıra, WordPress kullanan popüler siteleri göstereceğiz.

WordPress’in en iyi yanı, farklı türden web siteleri oluşturmak için kullanımı kolay ve esnek olmasıdır. WordPress’in popülaritesinin bu kadar artmasının ana nedeni budur. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, WordPress internetteki tüm web sitelerinin %32,3‘ünü çalıştırıyor.

Sağlam özellikleri nedeniyle, en iyi markaların çoğu, Time Magazine, Facebook, New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times gibi web sitelerini güçlendirmek için WordPress kullanıyor.

Web sitenizi oluşturmak için WordPress’i neden kullanmanız gerektiğine bir göz atalım.

WordPress Tamamen Ücretsizdir

WordPress Tamamen Ücretsizdir

WordPress ücretsiz bir yazılımdır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde indirebilir, kurabilir, kullanabilir ve değiştirebilirsiniz. Herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

WordPress yazılımının kendisi ücretsiz olsa da, yüklemek için bir domain ve web barındırma gerekmektedir.

Domain, internet sitenizin adresidir. Web sitenize erişmek için kullanıcılarınızın tarayıcısının adres çubuğuna yazdıkları şey budur (örneğin, technicablog.net).

İlgili  Domain mi Alacaksınız? İşte Bilmeniz Gerekenler

Web barındırma, web sitenizin tüm web sitesi dosyalarınızın depolandığı yerdir.

WordPress Temalarını ve Eklentilerini Özelleştirmek Çok Kolay

WordPress Temalarını ve Eklentilerini Özelleştirmek Çok Kolay

WordPress kullanan kişilerin büyük bir kısmı ne web tasarımcıları ne de programcılarıdır. Aslında, çoğu insan WordPress’i web sitesi tasarlama bilgisi olmadan kullanmaya başlar.

Teknoloji meraklısı olmayan insanlar için WordPress mükemmel bir çözüm çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce ücretsiz web sitesi şablonu (tema) var. Hemen hemen her web sitesi (blog, iş sitesi veya e-ticaret olsun) için mükemmel bir WordPress teması vardır.

WordPress temalarını kişiselleştirmek kolaydır çünkü birçoğu renkleri değiştirmenize, logo yüklemenize, arka planı değiştirmenize, güzel menüler oluşturmanıza ve gerçekten herhangi bir kod yazmadan gereksinimlerinize göre özelleştirmenize izin veren kendi seçenek paneliyle birlikte gelir.

Ayrıca eklentileri kullanarak WordPress sitenize özel işlevler ekleyebilirsiniz. WordPress eklentileri, web siteniz için analitik, iletişim formları, üyelik alanı ve daha fazlası gibi gelişmiş özellikler eklemek için kullanabileceğiniz uygulamalar gibidir.

WordPress Temalarını ve Eklentilerini Özelleştirmek Çok Kolay

Ekstra işlevsellik eklemenin yanı sıra, bazı WordPress eklentileri web sitenizi tamamen yeni bir platforma dönüştürmenize izin verebilir.

WordPress SEO Dostudur

WordPress, standartlara uygun yüksek kaliteli kod kullanılarak yazılmıştır ve anlamsal işaretleme sağlar. Basit bir ifadeyle, Google ve diğer arama motorlarının WordPress’i sevmesini sağlar.

Bu nedenle, WordPress sitelerinin arama motorlarında diğerlerinden daha yüksek sıralama eğilimindedir.

Tasarım gereği, WordPress SEO dostudur. Web sitenizi daha da iyileştirmek için WordPress SEO eklentilerini de kullanabilirsiniz.

İlgili  Yeni Başlayanlar için WordPress SEO Rehberi (Adım Adım)

WordPress Yönetimi Kolaydır

WordPress yerleşik bir güncelleme yönetim sistemi ile birlikte gelir. Bu, eklentilerinizi ve temalarınızı WordPress yönetici panelinden güncellemenizi sağlar.

WordPress ayrıca, yeni bir WordPress sürümü olduğunda sizi bilgilendirir; böylece sitenizi yalnızca bir düğmeye tıklayarak güncelleyebilirsiniz.

Verilerinizi herhangi bir kazaya veya korsanlığa karşı korumak için, otomatik olarak yedekler oluşturmak ve uzak bir yere güvenle depolamak için WordPress yedekleme eklentisini kullanabilirsiniz.

Ayrıca, WordPress sitenizi WordPress mobil uygulamalarıyla hareket halindeyken de yönetebilirsiniz.

WordPress Güvenlidir

WordPress Güvenlidir

WordPress, güvenlik düşünülerek geliştirilmiştir ve bir web sitesi çalıştırmak için güvenli bir platform olarak kabul edilir. Ancak, gerçek dünyadaki gibi, internet de belirsiz bir yer olabilir.

WordPress Farklı Ortam Türlerini Kullanabilir

WordPress Farklı Ortam Türlerini Kullanabilir

WordPress, görüntü, ses ve video dosyalarını işlemek için yerleşik bir medya yükleyici ile birlikte gelir.

WordPress, oEmbed özellikli web sitelerini destekler; bu, URL’yi WordPress yayın düzenleyicisine yapıştırarak YouTube videolarını, Instagram fotoğraflarını, Tweet’lerini ve Soundcloud sesini gömebilirsiniz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir