Windows Hata Çözümleri

Windows 10 0x00000709 Hatası Çözümü

0x00000709 hatası Windows 10’da karşılaşabileceğiniz yazıcıyla ilgili en sinir bozucu ve yaygın hatalardan biridir.

Yazıcıyla ilgili yapılandırma sorunları olduğunda, karşılaşılan yaygın hatalardan biri 0x00000709’dur. Bu zaten bir varsayılan yazıcı seti ve yapılandırılmışsa veya Windows yeni yazıcıyı hiç yapılandırmak istemiyorsa oluşmaktadır.

Operation could not be completed (error 0x00000709), Double check the printer name and make sure that the printer is connected to the network.

Bugün, bu hatadan kurtulmanıza yardımcı olabilecek iki çözüm önerisini deneyeceğiz.

Yazıcı Bağlanırken Gelen 0x00000709 Hatası

Yazıcı Sorun Gidericisini Çalıştırın

Çözüm için ilk seçenek Yazıcı Sorun Gidericisi’ni çalıştırmaktır. Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için Windows Tuşu + R tuşlarına basın, ardından aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın:

msdt.exe /id PrinterDiagnostic

Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni Kullanın

Çalıştır yardımcı programını başlatmak için Windows Tuşu + R tuşlarına basın, regedit yazın ve Enter tuşuna basın. Gelen Kullanıcı Hesabı Denetim sorgusu için Evet’i tıklayın.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi açıldıktan sonra, aşağıdaki konuma gidin.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows

Şimdi, Windows klasörünün altında, sağ taraftaki bölmede Device adlı dosyayı çift tıklatın.

Yazıcınızın adını Value Data alanına ekleyin ve ardından Tamam’a tıklayın. Cihaz düzenlenemiyor hatası verebilir. Tekrar Tamam’a tıklayın.

Yazıcı Sürücülerini Güncelleyin

Yazıcı Sürücülerinizi güncellemelisiniz. USB Composite Device yazan seçeneği bulun, sağ tıklayın, ardından menüden Sürücüyü Güncelle’yi seçin. Bilgisayarı yeniden başlatın. Burada yapılacak son şey Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara’ya tıklamaktır ve işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Ürünün resmi web sitesini ziyaret etmenizi ve en yeni ve daha eski sürücülerin indirilmesine izin veren bölümü aramanızı öneririz. En yeni sürücüye rastlarsanız, bilgisayarınıza yükleyin ve tekrar deneyin.

Sorununuz çözülmezse bunu bize yorumlardan bildirebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir