Windows Hata Çözümleri

Windows 10 USB görmüyor probleminin çözümü

Windows 10 USB görmüyor problemi, bazı kullanıcıların başına gelebilen sinir bozucu sorunlardan biridir. Çözüm için bu adımları uygulayabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar, USB’lerinde büyük miktarda dosya bulunsa bile, bilgisayara takıldığında hiçbir dosya ve klasör göremeyebilirler. Bu, sürücünün güvenli olmayan şekilde çıkarılması, ayar değişiklikleri gibi birden çok nedenden dolayı meydana gelebilir. Bu sorunun tam nedeni tam olarak bilinmese de, düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Windows 10’da USB sürücüsünün dosya ve klasörleri göstermemesini nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Windows 10 USB Görmüyor Problemi

Verileri USB kopyaladığınızda, sürücünün altında kolayca görünür hale gelir. Ancak, bir bilgisayara takıldığında hiçbir dosya ve klasör gözükmeyebilir. Sorunu çözmek için işte yapmanız gerekenler.

Başka Bilgisayarda Dosyaların Görünüp Görünmediğini Kontrol Edin

İlk olarak, bilgisayarınızda veya USB’nizde bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Bunun için USB’nizi başka bir bilgisayara takın ve dosyaların görünüp görünmediğini kontrol edin. Eğer görüyorsanız, USB’nizde değil bilgisayarınızda sorun olduğu anlamına gelir. USB bağlantı noktalarını kaldırın ve yeniden yükleyin.

USB Bağlantı Noktalarını Kaldırma ve Yeniden Yükleme

USB bağlantı noktası ile ilgili bir sorun varsa, uyarı görebilirsiniz. Bu nedenle, USB bağlantı noktasını kaldırmayı ve ardından yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için Aygıt Yöneticisi’ni açın ve Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicilerine gidin. Menüyü genişletin ve sorunlu olan USB cihazını bulun. Üzerine sağ tıklayın ve Cihazı Kaldır’ı seçin.

USB Bağlantı Noktalarını Kaldırma ve Yeniden Yükleme

USB Bağlantı Noktalarını Kaldırma ve Yeniden Yükleme

Kaldır seçeneğini seçmeniz gereken bir açılır pencere karşınıza gelecektir. Ardından USB çıkarın, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve cihazı tekrar takın. Bir kurulum ekranı gelirse, takip edin ve USB cihazını tekrar kurun.

İlgili  Windows 10 Update KB4512508 was released for version 1903 (18362.295)

USB Kurtarma Yazılımı

Wondershare Recoverit Free programını kullanabilirsiniz. Program, dosya kurtarma için hemen hemen her tür harici cihazı desteklemektedir. USB sürücülerinizi bağlayın ve programın bir tarama yapmasını bekleyin. Tamamlandığında, cihazı otomatik olarak tanıyacak ve özelliklerini gösterecektir.

USB’nin Hasarlı Olup Olmadığını Kontrol Edin

USB cihazını bilgisayara tekrar tekrar takma ve çıkarma işlemi, bileşenlerine zarar verebilir. Bu nedenle yanıt vermeyebilir. Donanım ve Aygıt Sorun Gidericisini çalıştırın ve sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir