Windows Rehberi

Windows 10 Sabit Disk Alanını Microsoft Hesabınızdan Kontrol Edebilirsiniz

Microsoft hesabınız artık tüm Windows 10 cihazlarınızın depolama kullanımı hakkında ayrıntılı bilgiler içeriyor ve işte bu özelliği kullanma adımları!

Windows 10 bilgisayarınız bir Microsoft hesabı kullanılarak bağlanmışsa, sabit disk kullanımının yanı sıra Microsoft hesap kontrol panelinizden kullanılabilir alanı görmek artık mümkün.

Daha da iyisi, tüm sabit disklerin ayrıntılarını Microsoft hesabınıza bağlı tüm bilgisayarlarınızdan kontrol edebilir ve cihazlar çevrimdışı olsa bile bunu uzaktan yapabilirsiniz.

Bu yazımızda, Windows 10 çalıştıran cihazlarınızın depolama bilgilerini Microsoft hesabınızdan kontrol etme adımlarını öğreneceksiniz.

Microsoft Hesabından Sabit Disk Kullanımını Görme

Windows 10 cihazınızda ne kadar depolama alanı kaldığını görmek isterseniz, bu bilgileri Microsoft hesabınızdan hızlıca kontrol edebilirsiniz.

1- Microsoft hesabınızı açın.

2- Cihazlar’a tıklayın.

Microsoft Hesabından Sabit Disk Kullanımını Görme

3- Cihazı seçin ve Detayları göster düğmesine tıklayın.

Microsoft Hesabından Sabit Disk Kullanımını Görme

4- Durum sekmesini tıklayın.

5- Cihazınızın depolama bilgilerini öğrenmek için “Bu PC” bölümüne bakın.

Microsoft Hesabından Sabit Disk Kullanımını Görme

Adımları tamamladıktan sonra, cihazınızda depolama alanı ve kullanılabilir alan hakkında bir fikriniz olacaktır. Microsoft hesabınıza bağlı diğer bilgisayarların depolama kapasitesi ayrıntılarını kontrol etmek isterseniz, hesabınızdaki “Cihazlar” bölümünden Ayrıntıları göster düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Bu yöntemin en iyi yanı, bilgisayarınızın çevrimiçi olması gerekmediği ve bu bilgileri her yerden kontrol edebilmenizdir.

Ayrıca, cihaz ayrıntıları sayfasında, bilgisayarınızın güncel olup olmadığını öğrenebilir ve virüsten koruma, güvenlik duvarı ve uygulamalar için güvenlik de dahil olmak üzere mevcut sağlık raporunu görebilirsiniz.

İlgili  Windows 10 1903 (Mayıs 2019 Güncellemesi) Çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir