Windows

Microsoft Edge, Chrome Uzantıları için Destek Getirebilir

Microsoft Edge‘in Chromium sürümü Chrome uzantıları için destek getirebilir.

Microsoft Edge’in Chromium motoruyla yeni sürümde Chrome uzantıları için destek eklemesi bekleniyor. Haberler, web tarayıcısının proje yöneticisi olan Kyle Alden tarafından Reddit (The Verge aracılığıyla) tarafından onaylandı.

Şüphesiz bu, herkes için harika bir haber, sadece daha fazla işlevsellik eklemek için uzantılara bağımlı olan kullanıcılar için değil, aynı zamanda kodlarını Microsoft Edge’e genişletmek için yeniden yazmak zorunda kalmayan geliştiriciler için de.

Bir soruya verilen yanıtta Alden, “Mevcut Chrome uzantılarını destekleme niyetimiz” diye yanıtladı.

Her ne kadar cevap, şirketin bu işlevsellikten uzaklaşabilmesi için kapıyı açık bıraksa da, şirketler arasında bir sorun olmadıkça, Edge’in yeni sürümünün Chrome uzantıları için destek eklemesini engelleyebilecek hiçbir şey bulunmuyor.

Microsoft Edge’e gelen Chrome tabanlı uzantılara ek olarak Alden, tarayıcının yeni sürümünün Google Chrome’da çalıştığı gibi Progresif Web Uygulamaları (PWA’lar) desteğini içereceğini de ortaya koydu. Ayrıca şirket, mevcut PWA’larla geriye dönük uyumluluk sağlamak için EdgeHTML / Chakra‘yı desteklemeye devam edeceğini doğruladı.

İlgili  Bağlantınız gizli değil hatasının çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir