Windows

Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor Problemi

Windows 10 güncelleştirmesi başarısız olduğu zaman, önceki Windows sürümünüz geri yükleniyor hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Bazen, bu ekranda takılmış ya da sürekli Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor mesajıyla birlikte sistemin sonsuz bir yeniden başlatma döngüsüne girdiğine tanık olmuş olabilirsiniz.

Bu kısımda önerebileceğimiz ilk şey, Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor yazısını gördüğünüzde 3-4 saat bekleyin. Bazen süreç çok uzun sürsede en sonunda normal şekilde açılabilir. Ancak açılmıyorsa işte yapılacaklar.

Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor Problemi

Onarma moduna girmenin bir yolu olmadığı için bu sorunu gidermek için Önyüklenebilir bir USB sürücüye ihtiyacınız olacaktır. Her zaman böyle bir duruma karşı Bootable USB sürücüsüne sahip olmanız gerçekten kullanışlı olabilir.

Bilgisayarınız hata ekranında kaldığı için, bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmanız. Bilgisayar açıldığında F11’e basın. Bu sizi Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri menüsüne götürecektir. Bu işe yaramazsa, Windows 10’u Güvenli Mod‘da önyükleyebilir ve ardından önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Kurtarma Ortamına Önyükleme

Onarım modundayken Sıfırla, Gelişmiş Seçenekler olmak üzere birçok seçeneğiniz var. Tabi sıfırlama seçeneği son seçeneğimiz.

MBR veya Master Boot Record’u düzeltme

Windows 10 yükseltmesi sırasında sistem, önyükleme durumunda yeniden başlayacağını bilmesi için önyükleme kaydını düzenler. Yeni sürüme yükseltilecek bir giriş eklemezse, önceki Windows sürümüne önyükleme yapar. Bundan kurtulabiliriz ve bilgisayarımızı eski kurulumuna geri gönderebiliriz.

Gelişmiş Başlangıç seçeneğinin altında, komut istemini kullanma seçeneğimiz var. Daha sonra Bootrec.exe aracını kullanabilir ve MBR’yi onarmak ve BCD’yi yeniden oluşturmak için aşağıdaki komutları birbiri ardına çalıştırabilirsiniz.

bootrec /RebuildBcd

bootrec /fixMbr

bootrec /fixboot

Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor Problemi

Sistem Geri Yükleme veya Başlangıç Onarımı Gerçekleştirin

Gelişmiş Başlangıç Seçeneklerine gidin. Burada iki Sistem Geri Yükleme veya Başlangıç Onarma arasında seçim yapabilirsiniz. Sistem geri yüklemesi, Windows’un önceki çalışma durumuna geri dönerken, Başlangıç onarımı Windows’un yüklenmesini engelleyen sorunlar gibi sorunları çözebilir.

İlgili  Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Minimum Sistem Gereksinimleri

Windows 10’u Sıfırlayın

Başka hiçbir şey çalışmıyorsa, Bu bilgisayarı Sıfırla’yı seçin ve başlat düğmesine tıklayın. Bu işlem, Windows’u tamamen yeniden yükleyecektir, ancak dosyalarınızı saklama seçeneği sunacaktır. Bundan sonra uygulamaları ve yazılımı yeniden yükleyeceksiniz. Her şeyi yeniden yüklememiz gerekecek, ancak bu yeni bir yüklemeden çok daha hızlı olacak.

Sıfırlamanın yardımcı olmaması durumunda, örneğin, bir şeyler bozulduysa, Windows’u aynı USB sürücüsünü kullanarak tamamen yeniden yüklemeniz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir