Windows

Windows 10 1903 Nasıl Silinir? (Mayıs 2019 Güncellemesi)

Windows 10 1903 güncellemesi (Mayıs 2019 Güncelleştirmesi) ile ilgili sorun yaşıyorsanız veya yeni sürüme hazır değilseniz, bu adımlar ile Windows 10 1903 güncellemesini kaldırabilirsiniz.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi, Mayıs ayında cihazlarda otomatik olarak ücretsiz bir güncelleme olarak indirilecek ve yüklenecektir. Ancak, yeni sürümlerin sunumları bize, olası bilinmeyen hatalar ve uyumluluk sorunları nedeniyle her zaman planlandığı gibi gitmediğini öğretti.

En azından ilk birkaç hafta boyunca, az sayıda bilgisayarın problemlerle karşılaşması bekleniyor ve bu nedenle Windows 10, Mayıs 2019 Güncellemesini (sürüm 1903) önceki sürüme geri dönmek için kaldırma seçeneği içermektedir.

Cihazınız Windows Update, Media Creation Tool veya Güncelleme Asistanı kullanılarak yükseltildiyse, ilk on gün içinde, dahili kurtarma seçeneklerini kullanarak Windows 10 sürüm 1903’u kaldırabilirsiniz.

Bu kılavuzda, Windows 10’un önceki sürümüne geri dönmek için Mayıs 2019 Güncellemesini kaldırma adımlarını öğreneceksiniz.

Windows 10 1903 Güncellemesi (Mayıs 2019 Güncelleştirmesi) Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’ni bilgisayarınıza yükledikten sonra önceki sürüme geri dönüş işlemi kolay bir işlemdir, ancak önce yeni bir güncelleştirme olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Belirli bir sorunla uğraşıyorsanız, önce internette araştırma yapın, çünkü sorun kolay bir şekilde düzeltilebilir. Hiçbir şey sorunu çözmüyorsa, geri yüklemek ve Windows 10 1903 kaldırmak için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

  1. Ayarları aç.
  2. Güncelleştirme ve Güvenlik üzerine tıklayın.
  3. Kurtarma üzerine tıklayın.
  4. “Windows 10’un önceki sürümüne geri git” bölümünün altında Başlayın düğmesini tıklayın.
  5. Nisan 2019 Güncelleştirmesini kaldırma nedenini seçin.
  6. İleri düğmesini tıklayın.
  7. Hayır, teşekkürler düğmesini tıklayın.
  8. İleri düğmesini tıklayın.
  9. Tekrar İleri düğmesine tıklayın.
  10. Önceki sürüme geri dön düğmesini tıklayın.
İlgili  Windows 10 1903 Sürümünde Dosya Gezgini Tarihlerini Daha Anlaşılır Olarak Görebileceğiz

Adımları tamamladıktan sonra, cihazınız en son 1903 güncellemesini kaldıracak ve önceki sürüme geri dönecektir.

Windows 10 Önceki Sürümü Geri Dön Seçeneğinin Olmaması

Windows 10 Önceki Sürümü Geri Dönme seçeneğini görmüyorsanız, birkaç şey olabilir. Windows 10, önceki sürümün bir kopyasını, yükleme başarısız olduğunda ve geri alma gerekli olduğunda, her yükseltme sırasında Windows.old adlı bir klasörde C: sürücüsünde otomatik olarak kaydeder.

Yükleme başarıyla tamamlanırsa, Windows.old klasörü cihazınızda kalır ve Windows 10 1903 güncellemesi kaldırma işlemi için yukarıdaki talimatları kullanabilirsiniz.

Windows.old klasörü yoksa, güncellemeyi yukarıda belirtilen adımları kullanarak kaldıramazsınız.

Windows 10 1809 Nasıl Silinir? (Ekim 2018 Güncelleştirmesi)

Orijinal yüklemeden 10 gün sonra Windows 10 1903 güncellemesi kaldırmak işleminin çalışma olasılığı da var. Windows.old klasörü cihazınızda çok yer kaplar ve daha önemli dosyalar için yer açmak istediğinizde, Windows, yükleme işleminin on gününden sonra önceki sürüm dosyalarını otomatik olarak siler. Bu durumda, önceki bir sürüme geri dönemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir