Windows

Windows 10 2004 sürümü için uyumluluk uyarısı görebilirsiniz

Windows 10 2004 sürümü için artık bilgisayarınızın bu sürüm ile uyumlu olup olmadığını gösteren bir bildirim görebilirsiniz.

Microsoft tarafından, Windows 10 2004 sürümü (Mayıs 2020 Güncellemesi), işletim sistemi için birkaç iyileştirme ve birkaç yeni küçük özellik getiren ilk altı aylık güncelleme olarak 27 Mayıs 2020’de kullanıma sunuldu.

Windows 10 2004 sürümü uyumluluk problemi

Ancak, özellik güncellemesinin bilinen birkaç sorunu bulunuyor ve bunun sonucunda şirket özellik güncellemesini herkes için kullanımına sunmamış durumda. Bunun yerine, Mayıs 2020 Güncellemesi’ni, ilk önce tam olarak uyumlu olduğu bilinen Windows 10 1909 ve 1903 sürümü çalıştıran bilgisayarlara dağıtıyor ve sorunsuz bir yükseltme deneyimi olmayan bilgisayarlara geçici bir engel yerleştirmiş durumda.

İlgili  Windows 10 2004 Güncellemesi İndirilmeye Sunuldu!

Microsoft daha öncede uyumsuz bilgisayarlara güncellemenin yüklenmemesi için engel koymuştu. Ancak eskiden bu engelin bilgisayarda olup olmadığını anlamak çok zordu. Artık Windows Update ekranında bu durumla ilgili uyumluluk uyarısı yayınlanmaktadır. Gelen bu uyarıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Windows 10 sürüm 2004 özellik güncelleştirmesi

Windows 10 Mayıs 2020 güncelleştirmesi yolda. Bu güncelleştirmeyi uyumlu cihazlara sunuyoruz ancak cihazınız henüz tam olarak hazır değil. Cihazınız hazır olduğunda güncelleştirmeyi bu sayfada göreceksiniz. Şu anda herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz gerekmiyor.

Bu mesajı görürseniz, hatalar ve diğer birçok sorunla karşılaşacağınız için Medya Oluşturma Aracı, Güncelleme Yardımcısı veya ISO dosyası gibi diğer araçları kullanmanın iyi bir fikir olmadığını da bilmeniz gerekmektedir.

İleti ayrıca, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirme durumu panosu sitesini açan ve geçerli sürümle ilgili bilinen sorunların en güncel listesini içeren bir Daha fazla bilgi butonu da içermektedir.

Bilgisayarınızda ki güncellemeyi engelleme sorunu çözüldüğünde, yeni sürüme yükseltmek için İndir ve yükle düğmesi görebileceksiniz.

İlgili  Windows 10 2004 Nasıl Yüklenir? (Mayıs 2020 Güncellemesi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir