Windows

Windows 10 2004 Yenilikleri Neler?

Windows 10 2004 yenilikleri ile çıtayı bir kademe daha yükselten Microsoft, kullanıcılara işe yarar özellikler getirmeye devam ediyor. Bir önceki yazıda Windows 10 2004 ile ilgili özelliklerden bahsetmiştik. Bu yazıda konunun devamını getiriyoruz.

Windows 10 2004 Yenilikleri Neleri Getiriyor?

Bu hafta içerisinde çıkması beklenen yeni güncelleme ile dosya gezgininde de güncellemeler yapıldı. Bu özelliklerden ilki OneDrive sisteminin gezgine entegre edilmesi. Artık gezgin üzerinde bir arama yaptığınızda OneDrive dosyaları da görünecek. Bir diğer yenilik ise artık arama yaparken bir dosyanın veya klasörün üzerine geldiğinizde dosya konumunu açabilecek, dizin yolunu kopyalayabileceksiniz. Ek olarak artık dosya gezgininde arama kutusuna tıklandığında arama geçmişi yer alacak.

"<yoastmark

Windows 10 2004 yenilikleriyle birlikte Windows 10 ikonları da güncellendi. Bununla birlikte artık Windows 10 işletim sistemi kapatıldıktan sonra tekrar açıldığında veya yeniden başlatıldığında kaldığı yerden devam edebilecek. Yani aktif uygulamalar kayıt edilecek ve sistem tekrar başlatıldığında uygulamalar görevine devam edecek. Eğer ki işinize ara verdiyseniz veya güncelleme geldiyse yeniden başlattığınızda işinize devam edebileceksiniz.

Windows 10 2004 ile beraber gelen bir diğer yenilik ise hesap makinesinde oldu. Hesap makinesi artık her zaman üstte tutturulabilecek. Bununla beraber not defterinde de birkaç yenilik yapıldı. Not defteri artık yapılan son aramayı ve işaretlenen kutucukları kayıt edecek. Not defterinde yakınlaştırma özelliği de artık daha kolay. CTRL ve fare tekerleği ile yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmak mümkün hale geldi. Ek olarak bu özellik menüye de eklendi.

Bilindiği üzere denetim masası yavaş yavaş kaldırılıyor. Artık fare imleç hızı ayarlar uygulamasından düzenlenebilecek. Gelecekte denetim masasının tamamen kaldırılması ve tüm özelliklerin taşınması için Windows 10 geliştirici ekibi çalışmalara devam ediyor.

İlgili  Windows 10 KB4552455 (2004) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Windows 10 2004 yenilikleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Gelen diğer yenilikler arasında sanal masaüstü adlarını özelleştirme, Xbox Game Bar FPS durumu, ağ ve internet ayarı tasarım güncellemesi, hızlı etkinlik oluşturma, hızlı web arama, performans iyileştirme, hata düzeltmeleri, DirectX 12 güncellemesi, yeni kaomojiler, yazım denetimi geliştirmeleri gibi birçok güncelleme yer almakta.

Ek olarak belirtmekte fayda var. Güncellemelerin bazıları sizde görülebilir. Bunun sebebi mağazada yer alan uygulamaların güncellenmesinden veya Windows 10 güncellemelerinden kaynaklanmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir