Windows

Windows 10 21H1 güncellemesi indirilmeye sunuldu!

Windows 10 21H1 Güncellemesi indirilmeye sunuldu. Bu adımlar ile Windows 10 bilgisayarınıza hemen indirebilirsiniz.

Microsoft tarafından 18 Mayıs 2021 itibariyle Windows 10 21H1 herkes tarafından indirilebilir olarak yayınlandı.

Önceki sürümlere benzer şekilde, Mayıs 2021 Güncellemesi isteğe bağlı bir güncelleştirme olarak kullanılabilir. Yani bir bildirim alabilirsiniz ve yalnızca işlemi manuel olarak başlattığınızda, Windows Update yeni sürümü indirir ve yükler. Ancak, bilgisayarınız eski bir sürüm çalıştırıyorsa, özellik güncellemesi otomatik olarak yüklenebilir.

Windows 10 21H1 Güncellemesi İndirme

18 Mayıs 2021’den itibaren, güncellemenin hazır olduğunu onaylayan bir bildirim aldıktan sonra yeni sürümü Medya Oluşturma Aracı, Güncelleme Yardımcısı kullanılarak veya Windows Update ayarlarında Şimdi indir ve yükle seçeneğini tıklatarak manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Yükle düğmesini tıkladığınızda, bilgisayarınız aylık güncelleme yüklemesine benzer şekilde otomatik olarak bilgisayarınızı yeniden başlatır ve yükseltmeyi tamamlar. Ancak bu biraz zaman alabilir.

Nasıl yüklemeniz gerektiğiyle ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek bir kaç link daha ekledik.

İlgili  Windows 10 21H1 Nasıl Yüklenir? (Mayıs 2021 Güncellemesi)
İlgili  Windows 10 21H1 Sürümü Nasıl Yükseltilir (Mayıs 2021 Güncellemesi)

Olur da 21H1’den memnun kalmazsanız veya sorunlar yaşıyorsanız bu yazımız ile Windows 10 21H1 sürümünü kaldırabilirsiniz.

Windows 10 21H1 Sürümü Yenilikleri

Bu, bu yıl gelen iki özellik güncellemesinden birincisi olacak ve genel kullanımı iyileştirmek ve geliştirmek için henüz açıklanmamış bazı yeni özellikler getirecek.

Bu yeni sürüm, bilgisayarınızı kullanma şeklinizi büyük ölçüde değiştirecek önemli bir güncelleme olmasa da, çeşitli iyileştirmeler ve optimizasyon, güvenlik ve üretkenlik ile ilgili bazı küçük özellikler içeren küçük bir güncelleme olacak.

Windows 10 21H1 sürümü ile kullanılabilen yeni özellikleri aşağıdaki yazımız ile öğrenebilirsiniz.

İlgili  Windows 10 21H1 Güncellemesi: Yenilikler ve Değişiklikler

Windows 10 21H2 sürümüyle ilgili tüm haberler için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir