Windows

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi şimdi de Chrome ile sorun yaşıyor

Mayıs ayının sonlarında yayınlanan yeni özellik güncellemesi olan Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi şimdi de Chrome ile ilgili sorun yaşıyor.

Önemli bir Windows 10 güncellemesi yüklemek, özellikle bilgisayarınız biraz eskiyse ve en son sürücüleri yüklü değilse, kullanımınızı kesintiye uğratma riski vardır. Microsoft’un en son Windows güncellemesi olmasına rağmen, Windows 10 Sürüm 2004 (Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi) yalnızca uyumlu bilgisayarlara sunuldu, ancak bu güncellemeyi yükleyen bazı kullanıcılar mutlu değil.

Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Dün, Windows 10 2004‘ün büyük boyutlu sabit sürücü yönetiminin sorunlarına neden olduğu bildirilmişti. Ve şimdi Chrome kullanıcıları, Windows 10 Sürüm 2004’ü yükledikten sonra, Google Chrome tarayıcısındaki her hesaptan kullanıcı çıkış yapmayı zorladığı sorunla karşı karşıyalar. Daha sonra da kullanıcıları tekrar oturum açmaya zorluyor.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi ile başlayan Chrome profil sorunu

Chrome tarayıcınızı kapatıp tekrar açtığınızda bu sorun yeniden oluyor ve bir kez daha oturum açmanız gerekiyor. Tarayıcıyı kaldırıp yeniden yüklemek ise sorunu çözmüyor.

Google’ın Support sitesinde bir kullanıcıya göre: “Kısa bir süre önce Windows 2004 güncellemesini güncelledim ve senkronizasyon için tekrar oturum açmamı da dahil olmak üzere Google ile tarayıcımdaki her hesaptan oturumumu kapatmayla ilgili sorunlar yaşıyorum. Bunu düzeltmeyi denemek için zaten Chrome’u kaldırdım ve yeniden yükledim. Bilgisayarımı her kullandığımda hesaplarıma çıkış yaptırtılması gerçekten rahatsız edici olmaya başlıyor…”

Diğer birçok kullanıcı da benzer bir sorunu bildiriyor. “Aynı sorunum var, tarayıcı tüm çerezlerimi siliyor ve yeniden başlattıktan sonra google ile senkronizasyonu durduruyor. Bu, Windows 10 sürüm 2004’e güncellendikten sonra başladı.”

Bu Microsoft’un hatası mı yoksa Google’ın bir şeyleri bozup değiştirmesi mi bilmiyoruz. Ancak etkilenen tüm bilgisayarlar en son Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesini çalıştırdığından, bazı uyumluluk sorunları olabileceğini söyleyebiliriz.

Bilgisayarınıza Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’ni yüklediyseniz ve aynı sorunla karşı karşıya kaldıysanız, yorumlarda bize bildirebilirsiniz.

İlgili  Windows 10 2004 güncellemesi bazı bilgisayarlarda engellendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir