Windows

Windows 10’a ağ kameraları için destek ekleniyor

Yerel ağ üzerinden haberleşen kameraların kullanımı, son yıllarda güvenlik ve gözetim amacıyla hızla artmaktadır. Ancak, ağ kameralarını Windows 10 kullanarak yönetmek kolay bir işlem değildi ve bu, 2003 güncellemesiyle beraber değişiyor.

Microsoft, 2020 baharında gelecek olan Windows 10’un bir sonraki sürümünün, geliştiricilerin “güvenlik ve makine öğrenimine dayalı video analitiği çözümleri oluşturmasını” kolaylaştırmak için ağ kameralarına yerel destek içereceğini açıkladı.

Yeni özellik, 18995 sürümünden itibaren kullanılabilir durumda ve ONVIF Profile S uyumlu kamera markaları için TCP / IP özellikli bulma, eşleştirme, yapılandırma ve akış izleme desteği içeriyor.

Yeni ağ kameralarını Windows 10’la eşleştirdiğinizde, işletim sisteminde yerleşik olan mevcut kamera API’leri üzerinden kolayca yönetilebilir durumda.

Ek olarak Windows 10, WinRT API’lerini ve Bir cihaz ekle sihirbazını kullanarak kameraların eşleştirilmesi için destek sağlıyor. Ayrıca, 2003 güncellemesi için çözümler üreten geliştiriciler “RTSP Uniform Resource Identifier (URI) üzerinden aynı Windows kamera API’leri ile akış sağlayabilir. Bu, ONVIF uyumlu olmayan kameraları kullanan çözümler için veya kullanıcıların kamerayı cihazlarıyla eşleştirmek yerine sadece video kaynağı olarak RTSP URI’sına girmelerini sağlayan uygulamalar oluşturmak için kullanışlı durumdadır. ”

Ayrıca, yeni destek sayesinde, geliştiriciler yüksek performanslı uçtan uca güvenlik çözümleri oluşturmak için yapay zeka (AI) hizmetleri ve özelliklerinden yararlanabilir.

İlgili  Windows 10'da Kilit Ekranı Devre Dışı Bırakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir