Windows

Windows 10’da Cortana ve Arama Pencereleri Ayrılıyor

Cortana, son aylarda Google Assistant ve Amazon Alexa ile yetişemediği için Microsoft, kayıplarını azaltıyor ve dijital asistanla yaklaşımını değiştiriyor.

Örneğin, 2019 baharında gelecek olan 1903 sürümünün Insider önizleme Build 18317 güncellemesi ile Windows 10, resmi olarak Cortana ve Arama’yı görev çubuğundaki iki ayrı özelliğe bölüyor.

1903 sürümüne yükselttikten sonra, görev çubuğundaki iki düğmenin, dijital asistanı kullanmaya gerek kalmadan kullanıcılara belge, resim ve diğer dosyaları arama özgürlüğü sağladığını fark edeceksiniz .

Windows 10'da Cortana ve Arama Pencereleri Ayrılıyor

Yazılım devine göre, Cortana ve Arama’nın ayrılması, her bir fonksiyonelliğe bağımsız olarak yeni özellikler ve iyileştirmeler getirecek.

Bununla birlikte, Cortana dijital asistan pazarına hükmedip başaramayacağı anlamına gelmiyor. Bir basın etkinliğinde, Microsoft CEO‘su Satya Nadella, şirketin artık Google ve Amazon‘la rekabet etmeye çalışmayacağını açıkladı ve Cortana’yı Microsoft ile aynı şekilde Alexa ve Google Assistant ile çalışan bir asistan haline getirmek için çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

İlgili  Almanya, Okulların Microsoft Office 365 Kullanmasını Yasaklıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir