Windows

Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi fazla değişiklik içermeyecek

Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin yaklaşmakta olan yılın ikinci büyük özellik güncellemesi 1909 sürümünün ilk birkaç detayını yayınladı.

İlk olarak kötü haberi verelim. Windows 10 standartlarına göre küçük bir güncelleme olacak gibi görünüyor. Microsoft, güncelleştirmenin Windows 10 için “performans geliştirmeleri, kurumsal özellikler ve kalite geliştirmeleri” sunacağını ve şu an için Eylül ayında yayınlanmasının hedeflendiğini belirtti.

İyi haber şu ki Microsoft, sürümün daha hızlı ve daha az sorun çıkarıcı hale getirilmesi için güncelleme sürecini değiştiriyor. Microsoft, yeni güncellemeyi sunmak için servis teknolojisini kullanacağını belirtti, bu da işlemin iki yıllık büyük bir özellik güncellemesinden ziyade düzenli bir aylık güncellemeye daha benzer olması gerektiğini belirtiyor. Yeni güncelleme işlemi, yalnızca Windows 10’un şu anki Mayıs 2019 güncellemesini çalıştıran kullanıcılar için geçerli olacak.

Microsoft, bu haftadan itibaren 1909’u Windows Insider Programı’nın “Slow ring” kanalındaki kullanıcılara göndermeye başladı. Bu ilk güncelleştirme, güncelleştirme teslim işlemini sınamakla ilgili olarak, herhangi bir yeni özellik sunmaktan çok daha fazlası ve Microsoft, kullanıcılar tarafından görülebilecek herhangi bir değişiklik içermediğini söylemektedir. Şirket, 1909’un yeni özelliklerini, Eylül ayına yaklaştıkça ayrıntılandıracağını söyledi.

İlgili  Windows 10 için Yeni iCloud Uygulaması Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir