Cloud

Zoom kamera açılmıyor problemi

Zoom kamera açılmıyor problemiyle uğraşıyorsanız eğer bu adımlar ile kameranızı kontrol ederek düzeltebilirsiniz.

Zoom Kamerasının Çalışmamasının Sebepleri

Zoom kameranızı görmüyorsa bunun birkaç nedeni olabilir:

 • Kameranız, cihazınızın ayarlarında devre dışı bırakılmıştır.
 • Zoom’da kamera seçili olmayabilir.
 • Diğer programlarda veya cihazlarda kamera açık kalmış olabilir.
 • Eski veya bozuk kamera sürücüleri.
 • Kameranızın donanımıyla ilgili sorunlar.

Ayrıca bazı Lenovo bilgisayarlarda, düzeltme gerektiren, Zoom ile bilinen uyumluluk sorunları bulunuyor. Zoom macOS 10.7 ile de uyumluluk sorunları yaşıyor.

Zoom Kamera Açılmıyor Probleminin Çözümü

Kameranızın Zoom’da çalışmasını sağlamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Kameranızın bağlı ve açık olduğundan emin olun. Zoom için harici kamera kullanıyorsanız, bağlantı kablosunun hasar görüp görmediğini kontrol edin ve mümkünse farklı bir USB girişine bağlamayı deneyin. Kablosuz kameralar için, Bluetooth ayarlarınızı kontrol edin ve cihazın pilinin dolu olduğundan emin olun.
 2. Zoom’da kameranızın seçili olduğundan emin olun. Bunun için toplantı sırasında kamera simgesinin yanındaki yukarı oku seçin ve doğru kameranın seçildiğinden emin olabilirsiniz.
  Zoom Kamera açmak

  Zoom Kamera açmak

 3. Kameranıza erişebilen diğer programları kapatın. Aynı anda sadece bir program kamerayı kullanabilir.
 4. Cihaz ayarlarınızı kontrol edin. Kameranın devre dışı bırakılmadığından emin olmak için cihazınızda kamera ayarlarına gidin.
 5. Uygulama izinlerinizi kontrol edin. Cihazınızın uygulama ayarlarına giderek Zoom’un kameranızı kullanma izni olduğundan emin olun.
 6. Cihazınızın sürücülerini güncelleyin. Windows kullanıcıları Aygıt Yöneticisi’ne giderek kamera sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol edebilir.
 7. Mac’inizi güncelleyin. MacOS 10.7 çalıştıran bir Mac kullanıyorsanız, macOS işletim sisteminin daha yeni bir sürümüne yükseltin.
 8. Cihazınızı yeniden başlatın. Yeniden başlatma, kameranız gibi yazılım veya donanıma müdahale edebilecek devam eden işlemleri kapattığı için çoğu bilgisayarda sorunu düzeltebilir.
 9. Zoom yükleme işlemini tekrarlayın. Zoom’un mobil veya masaüstü sürümlerini kullanıyorsanız, programı kaldırın ve Apple App Store, Google Play veya Zoom web sitesinden
İlgili  Zoom'da katılımcıların mikrofonunu kapatma

Lenovo Zoom Kamera Problemi

Bazı Lenovo bilgisayarlarda, Zoom’un kameraya erişimini engelleyen varsayılan bir özellik bulunmaktadır. Windows 10 ve Windows 8’de Lenovo Vantage’ı indirin ve burada ki Kamera Gizlilik Modunu devre dışı bırakın. Windows 7’de, Lenovo Web Conferencing programını açın ve bilgisayarınızın kamerasını etkinleştirin.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir