Oyun

Anthem: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Anthem, ünlü geliştirici BioWare’in bir sonraki büyük serisidir. İşte, Anthem hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey.

Geçen sene Electronic Arts, bir sonraki büyük serisi olan “Anthem” ı ortaya çıkardı. Xbox One X ile birlikte sergilenen oyun, Tom Clancy’s The Division ve Destiny ile rekabet ederek, bir süredir yayıncının en umut verici yeni serilerinden biri olma potansiyelini gösterdi.

E3 2018’deki bir görünüm yeni projeye, hikayesini, sınıf temelli oyun oynamasını ve uzun vadeli ilerlemeyi daha da aydınlatacak. Anthem hakkında bugüne kadar bildiğimiz her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Anthem Hikayesi: Duvarların Ötesine Geçme

Mass Effect ve Dragon Age’in ünlü geliştiricisi BioWare’den gelen Anthem, stüdyo için yeni ve iddialı bir yön çiziyor. Oyunun dünyasında, düşman canavarlar vahşi doğayı yönetiyor ve insanlık “Fort Tarsis” olarak bilinen duvarlı bir şehir içine sığınmış durumda. “Javelin” exosuits taşıyan korsan avcıları Freelancers, duvarların dışına çıkıp Anthem’in oyununun temelini oluşturan birkaç kişi arasında yer alıyor. Dominion olarak bilinen kötü bir kolektif, toplumun kalıntılarını yok etmek için “Anthem Of Creation” olarak bilinen gizemli bir güç kullanmayı planlıyor. Serbest çalışanlar olarak, bu güçlerle savaşmak ve insanlığı korumakla görevlendirileceksiniz.

Anthem, akılda aksiyon-macera mekaniği ile inşa edilen çevrimiçi bir paylaşımlı dünyayı takip ediyor. Ancak, aksiyon Anthem’in merkezinde yer alsa bile, geliştiricinin rol oynama efsanesi tamamen resmin dışında kalmayacaktır.

Anthem’in anlatımının büyük bir kısmı, oyunun misyon edineceği, satıcıları ziyaret edeceği ve yüklerini hazırlayacağı güvenli bölge olan Fort Tarsis’te gerçekleşecek. Bu alan, sadece birinci şahıs olacak şekilde tasarlanmıştır, aksine, Anthem’in çoğunlukla üçüncü şahıs oyunudur.

İlgili  Anthem için 25 Dakikalık Birinci Şahıs Oynanış Videosu Yayınlandı

Anthem Oynanış: Keşfetmek için Harika Bir Dünya

Anthem: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Anthem sınıf tabanlı oyun, yağma sistemleri ve işçiliği ile oynarken, oyunun yayıncısı Electronic Arts, Anthem’in rol oynayan bir deneyim olmadığını vurgulamaya istekli olmuştur. Andrew Wilson, daha önce Anthem’in çekirdek savaş mekaniği üzerine odaklanarak geliştirme odaklı bir rol olarak “RPG değil bir aksiyon-macera” olarak yaratıldığını yatırımcılara vurgulamıştır.

Yani, eğer Anthem bir RPG değilse, tam olarak nedir? EA, daha önce Bungie’nin kendi çevrimiçi paylaşımlı dünya tetikçisi Destiny ile yaptığı birtakım ifadelerini savunuyor. 2014 yılında, stüdyo oyun için belirli bir türün peşinden koşmak konusunda isteksizdi. Şu andan itibaren, oyun çok oyunculu çevrimiçi oyunlarda (MMO) görülen bazı unsurlardan yararlanarak bir aksiyon RPG olarak şekilleniyor gibi görünüyor. Destiny’nin, Monster Hunter’ın bir sıçramasıyla Tom Clancy’s The Division ile tanıştığını düşünün.

Anthem’in başlangıcında, karakterinizi oyun yoluyla tanımlayan bir özgün yaratmanızla görevlendirileceksiniz. Yakında Fort Tarsis’in dışında hayatta kalabilmek için gerekli temel beceriyi sağlayan Javelin güç zırhıyla birlikte olacaksınız.

Anthem, her biri farklı tasarımlara ve oyun içi yeteneklere sahip dört farklı sınıfa ayrılır. Oyuncular başlangıçta varsayılan “Ranger” sınıfı ile başlayacakken, yeni Javelins görevler aracılığıyla hızla açılabilir.

Karakterlerin belirli bir oyun tarzına bağlı olduğu sınıf tabanlı oyunların aksine, takımınız sizi Anthem’da tanımlamaz. Oyun oyuncuların Javelinlerini düzenli olarak değiştirmelerini ve yeni yaklaşımları keşfetmelerini sağlar.

Anthem: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Yağmalama, Anthem’in ilerleme sisteminde önemli bir rol oynayacaktır. Yükseltmeler daha çok silahlarınıza ve takımlarınıza odaklanacak, seviye ile uyumunuzu geliştirecektir. Diğer oyunculara karşı göze çarpan kozmetik boya işleri kazanılabilir.

Anthem Çıkış Tarihi ve Fiyatlandırma

Anthem: Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Anthem şu anda Xbox One, PlayStation 4 ve PC için 22 Şubat 2019’da yayınlanması planlanıyor. Oyunun şu anda  59.99 dolardan başlayarak satılması planlanıyor.

İlgili  Aralık Ayında Yeni Dragon Age Bilgileri Gelebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir