Oyun

Anthem Yeni Bilgiler: Hikaye Detayları, RPG Oyun Sistemleri, Karakterler ve Daha Fazlası

Bioware tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından piyasaya çıkarılacak olan Anthem hakkında çok şey gizleniyordu.

Ancak, 22 Şubat’ta Anthem’in çıkışına az kala, EA yavaş yavaş giderek daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarıyor. Gerçekleşen The Game Awards 2018 sırasında, şirket bazı karakterleri ve daha fazla ayrıntıyı vurgulayan yeni bir fragman yayınladı.

Basın mensupları, Bioware’den Oyun Direktörü Jon Warner ile birlikte oturdu fragmanın açıklanmasından önce, karakterler ve genel hikaye ile ilgili birçok yeni bilgiyi verdi. İşte öğrendiklerimiz.

Şimdiye Kadar Hikaye

Anthem

Uzun zaman önce, dünyanın tanrıları yaratılışlarını ve araçlarını bıraktılar. Yıllar boyunca, insanlar eserin gücünü kullanıp, diğer şeylerin yanı sıra, silah ve diğer hayatta kalma araçları haline getirmeyi öğrenmişlerdir. Oyundaki ana silahlar, kullanıcıya dört farklı beceri sınıfı seçeneği sunan “javelins” adı verilen exosuitler‘dir.

Geçmişte bir noktada, bir grup hain ve kahramanın bir araya gelmesine neden olur. Onların başarısı, insan topluluklarının merkezlerini koruyan savaşçı ve savaşçıların örgütlenmesi olan Freelancers‘ın yaratılmasını başlattı.

Ancak, Freelancerlar ayrı gruplara ayrıldılar. Bir grup militarist kuzeyli, patlak verdi ve serbest oyuncularla aynı amaçlara sahip olan ama daha güçlü bir yaklaşım almak isteyen Dominion oldu. Diğerleri, Anthem teknolojisini kullanan esas olarak yerel bir polis gücü olan Sentinel olarak bilinen şey haline geldi. Bütün bunlara rağmen, Freelancerlar bir zamanlar oldukları gibi değiller.

Savaşan güçlerin yanı sıra, insanlar manzara karşısında yerleşimlerin yayılmasına da dayanmaktadır.

Çatışma

Anthem

Her oyuncu takımlarıyla birlikte, liderlerinden biri olan Monitor ile birlikte (videoda gördüğünüz şapkalı kişi), kendi takımlarıyla birlikte bir Freelancer‘ı temsil eder. Amacı, Anthem’in Dominion‘un hedeflerini gerçekleştirmesi için kullanmasıdır, ancak bir sorun vardır. Anthem’i anladığına inanıyor ve bunu kontrol edebiliyor.

İlgili  Anthem için 25 Dakikalık Birinci Şahıs Oynanış Videosu Yayınlandı

Birçok kötü adam gibi, doğru şeyi yaptığını düşünüyor. Ayrıca, birçok kötü adam gibi, onun herşeyi çözdüğünü sanıyor.

Her iki durumda da, o ve Dominion bir şey peşindeler ve kendi yolundasınız, böylece onları durdurma fırsatını elde edersiniz.

Açıklanmış Karakterler

Anthem

Bazılarını videoda ve resimlerde görmüştünüz, ama şimdi bu yüzlere koymak için bazı isimlerimiz var.

  • Haluk bir Freelancer ama eskiden olduğu kadar maceraya katılmıyor. Çoğunlukla Strider’ı (görevlere başladığınız büyük hareketli üs) kılavuzluk ediyor. Karakterinin onunla oynayacağın açığa çıkacak uzun bir tarihi var.
  • Faye bir “anahtar” olarak bilinen şeydir. Şifreler, her takımın önemli bir parçasıdır ve bir iletişimci olarak hareket eder. Oyuncuya destek vermek ve başlarının içindeki ses olmak için, mesafeler üzerinden yayın yapmak için bir amplifikatör denen bir Anthem teknolojisinde eğitildiler. Fay eski anahtarınız.
  • Owen şu anki anahtarınız. O, geleneklerden kopmaya eğilimli, mutlu, şanslı bir adam ama macera seven, iddialı, mutlu ve daha büyük dünyayı görmek istiyor.
  • Agent Tassyn, MI6 ya da CIA’ya benzer bir kurum olan Corvus ile ilişkili bir ajandır. Görevleri ile size hizmet eder ve javelins’a erişim sağlar, ancak kendi gündemine sahiptir.
  • Sentinel Brin, Fort Tassen‘de genellikle size görevler veren bir nöbetçi. Geliştiriciler onu “ilginç” olarak tanımlıyor.
  • Yukarıda açıklanan The Monitör, ana rakiplerinizden biridir. O Dominion liderlerinden biri ve Anthem’i kontrol etmek için anahtarı olduğuna inanıyor.
  • General Tarsis, efsanevi bir figürdür (ve evet, kalenin adıdır). Henüz onun hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, ama biliyoruz ki şafak efsanesi denen şeyleri kurmaktan sorumlu.

Oyun Hakkında Ne Biliyoruz?

Anthem hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlara sahip ve her ikisi de çıkışta mevcut olacak. Tek oyunculu ana hikayeyi içerecek ve bazı keşiflere izin verecek, ancak çoğunlukla, çok oyunculuğa yöneltecek.

İlgili  Serinin Yeni Oyunu Far Cry: New Dawn Duyuruldu!

Dört kişiye kadar gruplar halinde, oyuncular görevlere katılabilir ve manzarayı keşfedebilirler. Oyuncular, ya eşleme yapma sistemiyle başkalarıyla birlikte gruplaşabilir, bu da geçici düşme ve çıkışlara izin verebilir ya da arkadaşlarla toplanabilir. Belirli karşılaşmaların zorluğu, partinizde kaç kişinin olduğuna bağlı olarak ölçeklendirilecektir.

Çoğunlukla, alanlar herkese açıktır. Ancak, sadece dört kişilik takımlar için erişilebilir kaleler vardır. Hikayenin bölümlerini tamamladıktan sonra erişilebilecek küçük bir alan grubu da var.

Aynı zamanda Anthem‘in diğer Bioware oyunlarına nasıl karar vereceğine dair yeni bilgiler aldık. Bazı kararlar oyundaki sonuçları etkileyecek olsa da, hiçbiri Mass Effect veya DragonAge‘deki kadar büyük olmayacaktır. Mesela, bir görev yanlış giderse büyük karakterleri kaybedemezsiniz. Daha önce onaylandığı gibi, herhangi bir karakteri de (en azından oyun içi) göremezsiniz.

Çıkış Bilgileri

Anthem 22 Şubat 2019‘da PC, Xbox One ve PlayStation 4 için piyasaya sürülecek, ancak bazı oyuncular ilk sürüme çok daha erken sahip olabilirler. EA, oyunu önceden sipariş eden müşterilerin 25-27 Ocak tarihleri arasında VIP Demo‘ya erişebileceklerini açıkladı. Ayrıca özel bir oyun içi eşya da alacaklar. 1-3 Şubat‘ta halka açık bir demo sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir