Xbox

Xbox Project Scarlett

Geliştirici: Microsoft | Çıkış Tarihi: Duyurulmadı

Project Scarlett kod adlı yeni nesil Xbox konsolu, 8K oyun, 120fps ve yükleme süresi olmaması özellikleri ile geliyor. Yeni konsol 2020 yılında satışa sunulacak.

Microsoft, E3 2019 gösteriminde, kod adı Project Scarlett olan Xbox‘ın bir sonraki sürümü hakkında bazı dikkat çekici ayrıntıları açıkladı. Şirkete göre, Xbox One X ve Xbox One S’nin yerini alacak iki yeni konsol olacak ve 2020 yazında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xbox Project Scarlett, yeni Zen 2 mimarisini ve Radeon RDNA grafiklerini kullanarak AMD‘den özel olarak tasarlanmış 7 nanometre bir işlemci tarafından desteklenecek ve süper hızlı GDDR6 bellek kullanacak. Microsoft, konsolun mevcut Xbox One X‘ten dört kat daha güçlü olacağını iddia ediyor.

Xbox resmi sitesine gitmek için tıklayın.

Microsoft, son güncellemede Cortana’yı Xbox One’dan kaldırıyor

Microsoft, Xbox Giriş sayfasını tekrar değiştiriyor ve bu kez, arayüzü “düzene sokmanın” yanı sıra, Cortana’yı varsayılan ses yardımcısı olarak kaldırıyor.

Xbox Project Scarlett Konsolu Soru ve Cevapları

Yeni nesil Xbox konsolu Project Scarlett 2020 sonbaharında piyasaya sürülecek ve bilmek istediğiniz tüm cevaplarınız burada.

Microsoft’un “Project Scarlett” Xbox Konsolu 2020’de Geliyor!

Project Scarlett kod adlı yeni nesil Xbox konsolu, 8K oyun, 120fps ve yükleme süresi olmaması özellikleri ile geliyor. Yeni konsol 2020 yılında satışa sunulacak.

Xbox One’da Xbox Avatarı Oluşturmak

Microsoft, Xbox kullanıcı profilleri için uzun zamandır beklenen Avatar’ı kullanıma sunmuştu. Bu Avatarlar sadece güzel değil, Xbox oyuncularının ve kullanıcılarının gerçek hayata nasıl baktıklarını gösterebilmelerini sağlıyor.

Xbox One Güncellemesi Mouse ve Klavye Desteği Ekliyor!

Güvenilir bilgisayar oyun ekipmanlarınızı alın ve yerinize geçin! Günümüzün Kasım 2018 Xbox Update uygulaması sayesinde Xbox One’da mouse ve klavye desteği artık mevcut!

Xbox 360 Kırmızı Işık Problemi: Çözüm Yolları

Xbox 360 eski nesil bir konsol olabilir, ancak klasik oyun makinesi ve aile eğlencesinin bir parçası olarak hâlâ bol miktarda çalışıyor. Ama herhangi bir makine gibi, bozulabilir. Konsolunuz ön taraftaki kırmızı LED’leri yanıp sönüyorsa, bunun nasıl düzeltileceğini açıklıyoruz açıklanır.

Xbox One Nasıl Sıfırlanır?

Xbox One’a format atmak isteyebileceğiniz birkaç neden vardır. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, tüm verilerinizi kaybetmenize neden olacak ve yine de oldukça kolay bir işlem olmasına rağmen, satın aldığınız oyunları ve uygulamaları indirmeniz gerekecek.