Connect with us

Arama yapın

Apple

iPad ve iPhone Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır?

iPad ve iPhone Uygulama Güncelleme Nasıl Yapılır?

iPad ve iPhone uygulama güncelleme adımları iOS 13 ile farklılaştı. Yeni gelen sürümle birlikte uygulamaları nasıl güncelleyebileceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

iOS 13 ve iPadOS 13 ile Güncellemeler sekmesi Apple Arcade ile değiştirildiğinden bu uygulama güncelleme işlemleri biraz daha karmaşıklaştı. Artık güncelleme yapmak için önce profil simgesine dokunmak gerekiyor.

iPhone veya iPad’iniz, Ayarlar> iTunes ve App Stores’ta “Uygulama Güncellemeleri” seçeneği etkin olduğu sürece uygulama güncellemelerini otomatik olarak yükler. Bu nedenle Apple bu seçeneği bulmayı biraz zorlaştırdı.

iOS 13, iPadOS 13 ve üst sürümler için uygulama güncelleme

  1. App Store’u açarak başlayın. Simgeyi iPhone veya iPad’inizde bulamıyorsanız, ana ekranda aşağı doğru kaydırın ve uygulamayı bulmak için Spotlight araması kullanın.
  2. Ardından, ekranın sağ üst köşesinde bulunan hesap resminize dokunun.
  3. Son güncellenen uygulamaların listesi, Apple ID’nize para eklemek için hesap bilgilerinizin ve seçeneklerin altında bulunabilir.
    Kullanılabilir herhangi bir uygulama göremiyorsanız, App Store’u yenilemek için ekranı aşağı kaydırın. Herhangi bir güncelleme mevcutsa, bu listede görünecektir.
    Mevcut güncellemelerin tümünü yüklemek için “Tümünü güncelle” yi seçin veya yalnızca belirli güncellemeleri yüklemek için her uygulamanın yanındaki “Güncelle” düğmesine dokunun.

iOS 12 ve alt sürümler için uygulama güncelleme

İPhone veya iPad’iniz iOS 12 veya daha eski bir sürümü kullanıyorsa, güncelleme işlemi yukarıdakilere benzer ve daha kolaydır.

  1. Başlamak için App Store’u açın.
  2. Ardından, alt araç çubuğunda bulunan “Güncellemeler” sekmesine dokunun.
  3. Şimdi son güncellenen uygulamalarınızı, ekranın üst kısmına yakın bulunan mevcut güncellemelerle göreceksiniz. Mevcut güncellemelerin tümünü yüklemek için “Tümünü güncelle” yi seçin veya yalnızca belirli güncellemeleri yüklemek için her uygulamanın yanındaki “Güncelle” düğmesine dokunun.

İlgili  iPhone El Feneri Çalışmama Problemi
Yorum yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  iPadOS 13 Public Beta 3 İndirilmeye Sunuldu!

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  iPhone Saklama Alanı Nasıl Kontrol Edilir?

Yazılım

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox artık Windows 10 bilgisayarınızda PDF görüntülemek için yerleşik bir okuyucuya sahip. İlgili  iPhone Kişileri Nasıl Silinir?

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  iPhone'da iMessage...