Apple

iPhone veya iPad’de Apple ID Oluşturmak

Apple’ın bilgisayarlarından, akıllı telefonlarından veya tabletlerinden herhangi birini kullandığınızda, Apple ID, yalnızca cihazları ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda bunları kullanırken de en iyi sonuçları elde etmenizi sağlar.

Tüm süreç, Ayarlar uygulamasında olduğu gibi başlar. Şu anda bir Apple kimliğiyle oturum açmışsanız, ekranın üst kısmındaki simgesine ve ardından en alttaki “Oturumu Kapat” a hafifçe dokunun.

İlgili  Apple Hesabı Olan Apple ID Nasıl Oluşturulur?

Oturumu kapattıktan sonra (veya daha önce giriş yapmadıysanız), ekranın üst kısmındaki “iPhone’unuzda oturum aç” a dokunun.

iPhone veya iPad'de Apple ID Oluşturmak

Yeni bir pencere açıldığında “Apple kimliğim yok veya unuttum” bağlantısını tıklayın ve ardından “Apple Kimliği Oluştur” seçeneğine dokunun.

iPhone veya iPad'de Apple ID Oluşturmak

Artık süreci gözden geçirmeli ve Apple’a hesap oluşturmak için ihtiyaç duyduğu bilgileri vermelisiniz. Bu, doğum tarihinizi ve tam adınızı girmeniz gerektiğidir. Bunu yaptıktan sonra, ilerlemek için “İleri” düğmesine dokunun.

Bu noktada, iki seçenekle sunulur. Yeni, ücretsiz bir iCloud e-posta adresine sahip bir hesap oluşturabilir veya yeni Apple kimliğine mevcut bir e-posta adresi atayabilirsiniz. Ek bir e-posta adresi istemiyorsanız veya buna ihtiyacınız varsa, mevcut olanı girmek belki de en iyi yoldur. Ve istediğiniz herhangi bir adresi kullanabilirsiniz: Gmail, Outlook.com, kendi alan adınız vb.

İlgili  iCloud Mail - Ücretsiz E-posta Servisi

iPhone veya iPad'de Apple ID Oluşturmak

Sırada, bir şifre oluşturup doğrulama adımı var. Burada güçlü ve benzersiz bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun.

İlgili  Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

iPhone veya iPad'de Apple ID Oluşturmak

Son bir güvenlik düzeyi olarak Apple, kimlik doğrulama amacıyla bir telefon numarası seçmenizi veya girmenizi gerektirir. Apple ID oluşturma işlemi sırasında bir SMS alacaksınız veya bu numaraya çağrı yapacaksınız.

Sırada, herkesin Apple’ın Şartlar ve Koşullarını kabul ederek devam etmesi gereken adım var. Katılmıyorsanız bir Apple kimliği oluşturamayacaksınız. Ayrıca yapılandırılmışsa, cihazınızın şifresini de girmeniz istenir.

iPhone veya iPad'de Apple ID Oluşturmak

Ardından, alacağınız bir kodu girerek e-posta adresinizi doğrulamanız gerekir. Ardından, iCloud verilerinizi Safari, Hatırlatıcılar, Kişiler ve Takvimler’den gelen verilerle birleştirmek isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. Tercihinize göre “Eşitle” veya “Eşitleme” seçin.

Ve işte bitti! Artık istediğiniz adres ve ödeme bilgilerini ayarlayabilirsiniz. Aile Paylaşımını da yapılandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir