Ürünü beğenmediyseniz veya sorun yaşıyorsanız ve yeniden yüklemeniz gerekiyorsa, Windows 10’da Microsoft Office’ten kurtulmanın kolay adımlarını burada bulabilirsiniz.

Windows 10’da Office uygulama paketini yükledikten sonra, uygulamaları kaldırmak için pek çok nedeniniz olabilir. Belki başka bir bilgisayar için Office 365 (veya Office 2019/2016) lisansını almaya çalışıyorsunuz. İşler düzgün gitmeyebilir ve sorunları düzeltmek için yazılımı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ürünü beğenmediniz ve önceki bir sürüme geçmek istiyorsanız veya bunu sonsuza kadar kaldırmak istiyorsanız. Nedeni ne olursa olsun, Microsoft Office’i bilgisayarınızdan kaldırmanın birkaç yolu vardır.

Bu  yazımızda, Office’i Office 365, Office 2019 ve Office 2016 dahil olmak üzere Windows 10’dan hızla kaldırmak için gereken adımları öğreneceksiniz.

Ayarlar Kullanılarak Windows 10’dan Office Kaldırmak

1- Ayarları açın.
2- Uygulamalar ve özellikler’i tıklayın.
3- Microsoft Office 365 veya Microsoft Office 365 Bireysel veya Microsoft Office Ev ve Öğrenci 2013 gibi satın aldığınız paketin adını seçin.
4- Kaldır’a tıklayın.
5- Kaldır’ı tekrar tıklayın.

Ayarlar Kullanılarak Windows 10'dan Office Kaldırmak

6- İşlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Alternatif olarak ve işletim sisteminin önceki sürümlerinde Denetim Masası’nı açıp paketi Programlar ve Özellikler’den kaldırabilirsiniz.

Easy Fix Tool Kullanarak Windows 10’dan Office Kaldırmak

Microsoft, Office 365, Office 2016 veya 2013‘ü bilgisayarınızdan tamamen hızlı bir şekilde kaldırmanıza yardımcı olacak kolay bir düzeltme aracı sağlar.

1- Web tarayıcınızı kullanarak Office Easy Fix Tool indirin.
2- Aracı başlatmak için çift tıklayın.
3- İleri düğmesini tıklayın.
4- Bilgisayarınızdaki Office uygulama paketini tamamen kaldırmak için Evet’e tıklayın.

Easy Fix Tool Kullanarak Windows 10'dan Office Kaldırmak

Office, Windows 10’dan tamamen kaldırılmalı ve artık Office 365’ten Office çevrimiçi hesabınıza geçebilir veya Office 2016’nın tek başına yüklemesini kullanarak manuel taşıyabilirsiniz.

İlgili  Windows 10 1909 Kasım Güncellemesi için KB4549951 Yayınlandı

Artık, Office 365 kullanarak Word veya Excel gibi bireysel uygulamaları kaldıramayacağınızı belirtmek isteriz. Ancak, paketin bağımsız sürümünü satın aldığınızda bireysel uygulamaları yine de kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir