Oyun

Epic Games Store’da Artık Steam’e Benzer Geri Ödeme Politikası Var

Epic Games Store’da da artık satın aldıktan iki hafta sonra ve iki saatten daha az oynandığında, herhangi bir nedenle paranızı geri alabilirsiniz.

Epic Games Store, geri ödeme politikasını Steam pazarının şartlarına uygun bir şekilde güncelleyerek satın alımın iki haftasında ve iki saatten az bir oynama süresi içinde koşulsuz geri ödeme yapılmasını sağladı.

Haber, Twitter‘da Epic’in yayıncılık stratejisi direktörü Sergey Galyonkin‘den geldi. Önceden sipariş edilen oyunlar için, iade politikası oyuna başlama tarihinden 14 gün öncesine kadardı. Hem iki haftalık süre hem de iki saatlik deneme süresi, Valve‘ın Haziran 2015’te uyguladığı iade politikasının özelliklerine benzemektedir.

Galyonkin, Epic’in para iadesi için self servis form geliştirme sürecinde olduğunu söyledi. Şimdilik, paralarını geri isteyen oyuncular Epic Games desteğiyle bir ticket açmak zorunda kalacaklar.

Bunu açıkladığı Twitter dizisinin ilerisinde, Galyonkin, Epic Games mağazasına bir gün kullanıcı yorumları ekleyeceğini söyledi.

Galyonkin, Aralık ayında piyasaya sürülen mağazanın şu anda 30 farklı bölgede toplam 130 ülkeyi desteklediğini belirtti. Bölgesel para birimlerini ekleme ve oyunları yerel fiyatlara göre listeleme süreci biraz zaman alacak.

Epic Games Store sadece iki aylık, ancak hızlı bir şekilde PC dijital pazarına on yıldan fazla bir süredir hakim olan Steam’e rakip olarak yükseliyor. Epic Games, geliştiricilere daha uygun bir oran sunarak başladı. Ve bu haftanın başlarında Ubisoft, 15 Mart’taki Tom Clancy’s The Division 2’nin UPlay’de Windows PC için piyasaya sürüleceğini ve Steam yerine Epic Games Store’da yayınlanacağını duyurdu.

Kaynak: Epic Games Store Has Similar Refund Policy on Steam

İlgili  Steam Uygulaması Güncellendi - 24 Temmuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir