Oyun

Harry Potter Evreninde Geçecek Açık Dünya Oyunu için Video Sızdırıldı

Harry Potter filmlerinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala popülerliği devam ediyor. Bir çok oyunu çıkan ancak başarı elde edemeyen Harry Potter oyunlarına bir yenisi daha açık dünya olarak ekleniyor.

Harry Potter evreninde geçecek olan bu açık dünya oyunu ile sihirli bir dünyaya adım atacağız. Henüz resmi olarak bilgi veya video yayınlanmazken sayfadaki oynatıcıdan izleyebileceğiniz video ile oyuna dair ilk görüntülere ulaşabilirsiniz.

Sızdırılmış görüntüler gerçekse, Warner Bros. Avalanche Software (Oyuncak Hikayesi ve Disney Infinity serisi gibi lisanslı oyunların arkasındaki Utah tabanlı stüdyo) Harry dünyasında bir “açık dünya aksiyon RPG’si” üzerinde çalışıyor. Görüntüler, Hogwarts ve Diagon Alley gibi tanıdık yerlerde sihirbazlar, asalar, troller ve goblinler gibi sıradan çeşitliliğe sahip.

Son Harry Potter filmi yedi yıl önce çıkmış olsa da, Dizinin yazarı J.K. Rowling, evreni sürekli olarak spinoff filmleri (Fantastik Canavarlar) ve sahne yapımları (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) ile genişletiyordu. Bir süredir geliştirilmek üzere olduğu söylenen bu son oyun, 2011’den bu yana Harry Potter evrenindeki ilk AAA video oyunu olacak.

Bu görüntü için “özel grup için bir odaya gittim, gizlice bir video çektim ve onu yükledim” diye belirten Reddit kullanıcısı u/VapeThisBro tarafından sızdırıldı.

“Bu alışveriş merkezi anket gruplarından biriydi. Kameraya sahip olamadım. Lobide ki işaretler telefonun yasak olduğunu belirtiyordu ama kimse beni kontrol etmedi. Tüm evrakları hazırlayan adamlar, işleriyle ilgili çok yoğun gibi görünüyorlardı ve bunu yapacak olan herkesi alıyorlardı. Bende izlemek için para verdim. ”

VapeThisBro, aceleyle edinilen telefon kamera görüntülerine ek olarak, bu (kötü şekilde kopyalanmış) pazarlama yazısını paylaştı:

19. Yüzyıl (1800’lerde) Büyücü Dünyası’nda yer alan bu 3 kişilik açık dünya RPG oyununda karakteriniz, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na geç kabul edilen ve benzersiz yetenekleri sahip bir kişi. Hogwarts’a yeni gelen 5. sınıf öğrencisi, sihir için gizli bir armağanı gösteren ve antik gücün kalıntılarını takip edip tanımlayan eşsiz bir yeteneğe sahip. Varışta, Forbidden Forrest’de garip olaylar gerçekleşmeye başlıyor ve sorun kale duvarlarının içinde başlıyor. Profesör Elezar Fig ile birlikte, bu gizemli olayların ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için tanıdık ve daha önce hiç görülmemiş lokasyonlarda bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Görevinizde iksirler kuracak, yeni büyüler yapacak ve fantastik canavarlar keşfedeceksiniz. Dark Wizards, Goblinler ve diğer doğaüstü düşmanlarla savaşacak ve kaderiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracaksınız – Büyücü Dünya’sının Kaderi sizin elinizde.

ÖZELLİKLER

Hogwarts’a 8 farklı Sihirbaz türünden biri olmak için yolculuk yapın. Hogwarts’ta yeni arkadaşlar edinin, yeni sırları görün ve Büyücü dünyasının kaderini değiştirin. Hogwarts’ta evinizi ve arkadaşlarınızı seçin ve iyi ya da kötü bir yol izlemeye karar verin. Kendi cadı ya da büyücünüzü yaratın ve kitaplardan ya da filmlerden ayrı yeni bir hikaye yaşayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir