Windows

Windows 10 1809 Ekim 2018 Güncellemesi Geri Dönüyor!

Cadılar Bayramı yaklaştıkça, Microsoft tüm dünyada Windows 10 1809 Ekim 2018 Güncellemesini bir kez daha yayınlamaya hazırlanıyor. Bu sefer Microsoft, dosyalarınızı silmediğinden emin. Microsoft, orijinal “kararlı” sürümde iki farklı veri kaybı hatası düzeltmişti.

Microsoft 30 Ekim 2018’de, 17763.104 Windows 10 Ekim 2018‘i Slow ve Release Preview kanallarında Windows Insider’a güncellemeyi yayınladı. “Release Preview” yayınlanması, Microsoft’un bu güncellemeyi herkes için yayınlanmadan önce gerçekleşen son adımdır. Bu, neredeyse bittiği anlamına geliyor. Başka bir hata bulunmadığı sürece, Ekim 2018 Güncelleştirmesi son sürümdedir.

Bu en yeni yapı, .zip dosyalarıyla çalışırken veri kaybına neden olabilecek kötü bir hatayı düzeltiyor. Microsoft ayrıca, Görev Yöneticisi’nde yanlış bilgilerle ilgili sorunlar da dahil olmak üzere birkaç hata düzeltti. Ve tabii ki Microsoft, Windows 10’un bazı kişilerin dosyalarının bulunduğu klasörleri sildiği büyük sorunu da zaten çözdü.

Windows 10 1809

Windows 10’un Ekim 2018 Güncellemesi, önümüzdeki hafta ya da iki hafta sonra herkese sunulmaya başlayacak. Her ihtimale karşı, her zaman dosyalarınızın güncel yedeklerini bulundurmanızı öneririz. Windows 10’un Professional sürümü varsa, güncellemeyi de geciktirebilirsiniz. Ancak, Windows 10’un bir Ev sürümüne sahipseniz, tek yapmanız gereken “Güncellemeleri Denetle” yi tıklatmaktır.

Microsoft’un bu kez Release Preview kanalını kullandığını görmek güzel. Ekim 2018 Güncellemesi ilk olarak bir basın etkinliği sırasında yayınlandı ve Microsoft, normal Sürüm Önizleme işlemini tamamen atladı. Ne yanlış gidebilir, değil mi?

Ars Technica’nın iddia ettiği gibi, Windows 10 geliştirme süreci hatalı. Bunun gibi büyük hatalar, bunu ortalama Windows kullanıcılarına yapmamalı. Microsoft, dahili test cihazlarının çoğunu işten çıkarmış veya yeniden atadı ve Windows Insiders tarafından çok fazla test yapılmıştır

Daha da kötüsü: Çoğu Windows Insiders bu yapıları birincil bilgisayarlarına kurmaya asla cesaret edemezdi. Bu, Windows 10’un yeni sürümlerinin, şüphelenmeyen kullanıcılar tarafından kullanıma sunulmadan önce yeterli gerçek dünya testine sahip olmadığı anlamına geliyor.

İlgili  PowerPoint ile Windows 10 Ekran Kaydı Yapabilirsiniz

Şimdilik, Microsoft’un Ekim 2018 Güncellemesi’nin sorunlarını çözdüğü anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir