Windows 10 KB4482887 Güncellemesi Oyunlarda Performans Sorununa Neden Oluyor!

Windows'un Geleceği: Polaris ve Windows Core İşletim Sistemi Nedir?

Microsoft 1 Mart 2019’da, Windows 10 KB4482887 güncellemesini 1809 sürümü için yayınlamıştı. Bu toplu güncelleştirme, sistemi Windows 10 Yapı 17763.348‘e yükseltiyor ve Spectre yamalı PC’lerin performansını artıracak Retpoline desteği de dahil olmak üzere tonlarca iyileştirme ile birlikte geliyor.

Güncelleştirme ayrıca Eylem Merkezi, Microsoft Edge, Internet Explorer ve diğer çekirdek bileşenlerle ilgili hataları da gideriyor. Sosyal medya platformlarındaki raporlara göre, Microsoft’un Windows 10 KB4482887 güncellemesi oyuncular için ciddi bir sorun yaratıyor gibi görünüyor.

Örneğin, güncellemeyi yükledikten sonra belirli ekran kartlı bilgisayarlarda Destiny 2 oynarken fark edilebilir gecikmeler olacaktır.

FPS’nin çok güçlü bilgisayarlarda büyük ölçüde azaldığı gibi başka bildirilen hatalarda var.

Reddit‘teki başka bir konu, hatayı detaylandırıyor. Bir kullanıcı bu Windows güncelleştirmesini yükledikten sonra fare girişinde gecikme olduğunu fark etti.

Microsoft Cevap Veriyor

Reddit yayınında, Microsoft’un Windows Kernal mühendisi bu hatanın Retpoline ile ilgili olmadığını ve kullanıcılara Hatayı Geri Bildirim Merkezi ile bildirmelerini tavsiye ettiğini belirtti.

Bu gibi sorunları gidermek ve bir düzeltme çıkana kadar güncellemeleri geciktirmek için Windows 10 KB4482887‘yi kaldırabilirsiniz.

İlgili  Windows 10'da Statik IP adresi nasıl ayarlanır?

Önceki Yazı

Windows 10 1903 Nasıl Silinir? (Mayıs 2019 Güncellemesi)

Sonraki Yazı

Windows 10 Artık Sorunlu Güncellemeleri Otomatik Kaldıracak

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir