Windows

Windows 10’daki Akıllı Depolama Uygulaması İndirilenler Klasörünü Silebilir

Windows’un Akıllı Depolama aracı artık İndirilenler klasörünüzü boşaltabilir, bu nedenle burada önemli olan herhangi bir şeyi saklarsanız bu seçeneği işaretlemediğinizden emin olun.

Windows 10’daki Akıllı Depolama içerisinde yer alan “Diskte şimdi yer açın” kullanarak sabit disk alanını temizleyebileceğinizi daha önce anlatmıştık. Bu hafta itibariyle gelen Windows 10 Ekim 2018 güncellemesiyle, bu temizleme aracı İndirilenler klasörünüzü temizleyebilir. Bu seçenek varsayılan olarak işaretlenmez, ancak kontrol etmekte fayda var.

Akıllı Depolama ile Diskter Şimdi Yer Açın

Windows 10’daki Akıllı Depolama İndirilenler Klasörünü Boşaltabilir

Dünyada iki tür insan var: İndirilenler klasörünü düzenli olarak temizleyenler ve tam anlamıyla her şeyi orada saklayanlar. İkinci gruptaysanız, alanı bir sonraki yer açma işleminde İndirme seçeneğini işaretlemediğinizden emin olun, yoksa tam anlamıyla her şeyi kaybedebilirsiniz.

Ayrıca, Diskte şimdi yer açın aracında Geri Dönüşüm Kutusu’nu boşaltmak için bir onay kutusunun da bulunduğuna dikkat edin. Aracı çalıştırmadan önce Geri Dönüşüm Kutusu’nda önemli bir şey olmadığından emin olun, aksi halde gerekli dosyaları kaybedebilirsiniz.

İlgili  Microsoft, Windows 10 için yeni uygulama simgelerini tanıttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir