Windows

Windows 11 Çıkış Tarihi 20 Ekim 2021 olabilir!

Windows 11 çıkış tarihi resmi olarak duyurulmadı ancak 20 Ekim 2021 olarak bazı forumlarda söylentiler mevcut.

Microsoft, daha önce Windows 10’un işletim sisteminin son sürümü olduğunu söylemesine rağmen, geçtiğimiz günlerde yaptığı çevrimiçi etkinliğinde masaüstü işletim sisteminin bir sonraki sürümünün adının Windows 11 olacağını açıklamıştı.

Microsoft, etkinlik sırasında kullanıcı arayüz tasarımında büyük bir değişiklik ortaya çıkarmasına ve birçok yeni özellik göstermesine rağmen, Windows 11’in tam olarak ne zaman çıkacağıyla ilgili ayrıntıları açıklamadı.

Windows 11 Çıkış Tarihi

Elbette, Microsoft tarafından yapılan yazılı duyuruda, yayınlanmanın “bu tatilde” başlayacağını ve mevcut Windows 10 ve yeni cihazlar için 2022’e kadar devam edeceğini söyledi, ancak kesin tarihi belirtmedi. Forumlarda konuşulanlara göre, Windows 11’in indirilmeye sunulması olarak 20 Ekim 2021 tarihi gösteriliyor.

İlgili  Windows 11 Sistem Gereksinimleri

Bu söylentilerin nedeni, Microsoft’un basına sunduğu tüm ekran görüntülerindeki görev çubuğunun saatinde “10/10/21” tarihi ve “11:11” saatinin görünmesidir. Etkinlikten önce dikkat ettiyseniz, Microsoft etkinliği “11” olarak planlandı ve davetiyede “11” rakamını andıran ışık yansıması ile Windows logosunun bir resmini yayınlamıştı.

Windows 11 Çıkış Tarihi

Windows 11 Çıkış Tarihi

Resmi olarak çıkış tarihi açıklandığında tekrar sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir