Connect with us

Arama yapın

Yazılım

Microsoft, ilk Visual Studio 2019 Önizlemesini Başlattı

Visual Studio 2019

Visual Studio 2019’un ilk önizlemesi geldi ve Microsoft, üç Windows UX çerçevesini açık kaynak haline getiriyor.

Microsoft’un Connect(); 2018 konferansı sırasında geliştiriciler için bir dizi duyuru yapıldı. Etkinlikteki en büyük şey, geliştiricilerin indirebileceği ilk Visual Studio 2019 önizlemesinin piyasaya sürülmesidir.

Başlatma sırasında, Visual Studio 2019 önizleme, UI tweaks’ten AI geliştirmelerine IntelliCode’a kadar çeşitli geliştirmeler gerçekleştirir. Microsoft ayrıca Visual Studio’nun bu yinelemesinin git depolarındaki projelerle daha hızlı çalışmasını sağlamak için tasarlandığını da söylüyor.

Fark edeceğiniz en yakın değişiklik, Visual Studio 2019’u ilk kez çalıştırırken yeni bir başlangıç penceresi. Pencere, ister yerel depolar olsun isterse GitHub, Azure Repos veya başka depolarda depolanmış olsun Git depolarıyla çalışmak üzere yeniden tasarlandı. Bir proje açtıktan sonra, yeni bir simge, yeni bir mavi tema ve genel bir temizleyici arayüzü dahil olmak üzere daha fazla UI değişikliği bulunuyor.

Microsoft, ilk Visual Studio 2019 Önizlemesini Başlattı

Arama deneyimi ayrıca, ayarları, komutları ve yükleme seçeneklerini aramanıza olanak tanıyan bir revizyon aldı. Arama iyileştirmeleri, Otomatik, Yerel ve İzlenme pencerelerine eklenmiş arama özellikleriyle hata ayıklama için de geçerlidir.

IntelliCode artık kendi kod depolarınız üzerinde eğitilebilir, böylece projeniz için en yaygın kodlama modellerini önererek daha iyi hale getirebilirsiniz. Ve başkaları ile işbirliği yapmak için Visual Studio Live Share kullanıyorsanız, Visual Studio 2019’da artık varsayılan olarak yüklenir.

Son olarak Microsoft, bugün ilk Visual Studio 2019 önizlemesini başlatmanın yanı sıra .NET Core 3 önizleme 1’i ve WPF, Windows Forms ve WinUI açık kaynak kodlarını da kullanıma sunuyor. Üç Windows UX çerçevesi artık mevcut ve GitHub (WPF, Windows Forms, WinUI) üzerindeki katkılar için açıktır.

Daha fazla bilgi için Microsoft’daki Visual Studio 2019’daki yeniliklerin tümüne bakabilirsiniz.

İlgili  Microsoft, Windows 10 için Raw Image Extension Uygulamasını yayımladı

2 Comments

2 Comments

 1. Biri

  7 Aralık 2018 at 08:19

  https://www.technicablog.net/wp-content/uploads/2018/12/microsoftvisualstudio2019.jpg

  kullandığınız resim vscode görseli visual studio 2019 değil

  • Ufuk Tan

   7 Aralık 2018 at 09:42

   Geri bildiriminiz için teşekkürler, görsel değiştirilmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Benzer Yazılar

Cloud

Zoom’da toplantı oluşturma ile arkadaşlarınızla veya iş toplantılarınız için evden çalışırken görüntülü görüşmeler başlatabilirsiniz. İlgili  Microsoft, KB4515384 güncellemesindeki Başlat Menüsü problemini inceliyor

Windows

Microsoft Windows 7, şimdiye kadar yayınlanan Windows işletim sistemlerinin en başarılı sürümlerinden biridir. İlgili  Office 2019 Çıkış Tarihiyle Birlikte Resmi Olarak Duyuruldu!

Ne Nedir?

PPTX nedir diye soracak olursanız; .PPTX uzantısına sahip olan bu dosya, Microsoft PowerPoint tarafından oluşturulan Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) dosyasıdır. İlgili  How to...

Cloud

Zoom ekran paylaşımı ile görüşme sırasında masaüstünüzü tüm katılımcılarla kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. İlgili  Windows 10'da Microsoft Teams Kaldırma Adımları