Apple

macOS Catalina Public Beta 3 İndirilmeye Sunuldu!

Mac işletim sisteminin en son sürümü yakında çıkıyor. macOS Catalina için yayınlanan betalar ile yeni sürümde gelecek değişiklikleri önceden test etmiş olabiliyoruz.

macOS Catalina genel olarak indirilmeye sunulmadan önce test edilmesini istediği özelliklerle beraber public beta olarak yayınlanıyor. Bu nedenle Apple, ilgilenen kullanıcıların macOS Catalina’yı kontrol etmelerine ve genele yayınlanmadan önce geri bildirim vermelerine izin veriyor.

Ancak ilgilenen kullanıcılardan biriyseniz, bir dizi beta indirme ve yükleme işleminden geçmeniz gerekecektir. Bu yüzden, size yardımcı olacağız ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa bize soru sorabilirsiniz

Önemli
Apple zaman zaman kapalı geliştirici önizlemeleri veya iPhone, iPad, Apple TV ve Mac için genel betalar olarak iOS, watchOS, tvOS ve macOS güncellemeleri sunmaktadır. Betalar yeni özellikler içermekle beraber iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV veya Mac’inizin normal kullanımını engelleyebilen ve birincil cihazlarda günlük kullanım için tasarlanmayan çıkış öncesi hataları da içerir. Bu nedenle, yazılım geliştirme için ihtiyacınız olmadıkça ve genel betaları dikkatli bir şekilde kullanmadıkça geliştirici önizlemelerinden uzak durmanızı şiddetle öneririz.

Bu beta sürümünü Mac’inize yüklemeden önce yedekleme yedekleme yapmanızı öneririz.

macOS Catalina Public Beta için Nasıl Hesap Oluşturulur?

Geçmişte bir Apple genel beta sürümüne zaten katıldıysanız, macOS Catalina’ya tekrar kaydolmanız gerekmez; sadece aynı Apple kimliği ile oturum açmanız yeterli. Daha önce herkese açık bir betaya katılmadıysanız, Apple kimliğinizle kaydolarak başlayacaksınız.

  1. Betaya kayıt olmak istediğiniz Mac’de beta.apple.com adresine gidin.
  2. Başlamak için Sign up’a tıklayın. (Daha önce herkese açık bir beta için kaydolduysanız, Sign In öğesine tıklayın ve aşağıdaki “Mac’inizi macOS Catalina Public Beta Sürümüne Nasıl Geçirebilirsiniz?” bölümüne geçin.)
  3. Apple ID e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
  4. Sign In öğesine tıklayın.
  5. Hüküm ve koşulları kabul etmek için Accept seçeneğine dokunun.
İlgili  Yeni MacBook Air İstenilen Herşeyi Veriyor

Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, indirmeye başlamanın zamanı geldi.

Mac’inizi macOS Catalina Public Beta Sürümüne Nasıl Geçirebilirsiniz?

MacOS Catalina Public Beta sürümünü indirmek işlemi, Sistem Tercihleri içerisindeki Yazılım Güncellemeleri yoluyla yapılır.

  1. beta.apple.com adresine gidin.
  2. macOS sekmesine tıklayın.
  3. Download macOS Public Beta Access Utility üzerine tıklayın.
  4. Dosyayı İndirilenler penceresinden açın.
  5. Yükleyiciyi çalıştırmak için paketi çift tıklatın

Yükleyici indirmeyi tamamladığında, otomatik olarak Yazılım Güncellemeleri bölümü açılır. Public Beta yazılımını indirmek ve yüklemek için Güncelle düğmesine tıklayın. Yazılım indirildikten sonra Mac’iniz otomatik olarak yeniden başlatılır.

En son Public Beta Güncellemeler listesinde görünmüyorsa, Mac’inizi yeniden başlatın. Ardından, Sistem Tercihleri’ni açın ve Yazılım Güncellemeleri bölmesini tıklayın.

Herkese açık beta güncellemesinin boyutuna bağlı olarak indirmenin tamamlanması uzun sürebilir. Durumu, Sistem Tercihleri’nin Yazılım Güncellemeleri tercih panelinde kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir