Cloud

Güçlü şifreleme ve yeni güvenlik özellikleriyle Zoom 5.0 yayınlandı

Zoom bugün yeni 5.0 güncellemesini duyurdu ve AES 256 bit GCM şifrelemesi de dahil olmak üzere sağlam yeni güvenlik özelliklerini de uygulamaya getirdi.

Bir blog gönderisinde, Zoom şunları belirtiyor:

Bugün, Zoom platformunun güvenlik ve gizlilik yeteneklerini proaktif olarak tanımlamak, ele almak ve geliştirmek için 90 günlük planımızın önemli bir kilometre taşı olan Zoom 5.0’ın yakında kullanıma sunulacak sağlam güvenlik geliştirmelerini duyuruyoruz. AES 256 bit GCM şifrelemesi için destek ekleyerek Zoom, veriyi karşılamak için daha fazla koruma ve kurcalamaya karşı direnç sağlayacaktır.

Zoom, AES 256 bit GCM şifrelemesinin “kullanıcılarımızın aktarım sırasında güvenliğini sağlamak için çıtayı yükselteceğini” ve “Zoom Toplantısı, Zoom Video Web Semineri ve Zoom Telefon Verilerinizde gizlilik ve bütünlük güvenceleri” sağlayacağını söylüyor. Bu yeni güvenlik standardının sistem genelinde etkinleştirilmesi 30 Mart’ta gerçekleşecek.

Zoom, güvenlik özelliklerini Zoom’un toplantı menü çubuğunda tek bir yerde grupladığı yeni bir güvenlik simgesi de tanıttı. Ayrıca, ‘kullanıcı bildir’ özelliği de dahil olmak üzere daha sağlam host denetimleri de sunuyor. Toplantı şifreleri ve bulut kayıt şifreleri gibi bekleme odaları artık varsayılan olarak açık durumda. Zoom, daha büyük kuruluşlardaki kişileri buluşturmak için yeni bir veri yapısı da sundu. Daha önce, kullanıcıları alan adına göre gruplandırmak için tasarlanan bir Zoom özelliği, binlerce rastgele kullanıcının bir araya toplandığını ve yabancılarla çok fazla bilgi paylaştığını görmüştü.

Zoom, toplantıların veri merkezlerine nasıl bağlandığını göstermek için gösterge tablosunu da geliştirdi. Blog yazısının tamamını ve Zoom 5.0’ın tüm yeni özelliklerini buradan okuyabilirsiniz. Zoom 5.0 şimdi indirilmeye hazır.

İlgili  Windows 11 Zoom İndirme ve Yükleme Adımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir