Cloud

Windows 10 için en iyi 10 dosya paylaşım programı

E-posta eki olarak gönderilemeyecek kadar büyük dosyalarla çalışma zor olabilir. Bunlar için önerebileceğimiz en iyi 10 dosya paylaşım programını kontrol edebilirsiniz!

E-posta eki, dosyaları göndermek için en çok tercih edilen yöntem olsa da, boyut kısıtlamalarına tabidir. Aynı zamanda, birden fazla kişinin aynı dosya üzerinde aynı anda çalışmasına izin vermediğinden, en iyi işbirliği aracı da olmuyor böylelikle.

E-posta gelen kutularını doldurmak yerine, depolama olanakları da dahil olmak üzere gelişmiş özelliklerle birlikte gelen çeşitli dosya paylaşım araçlarından yararlanabilirsiniz.

Bu araçlar, büyük dosyaları arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla paylaşmanızı kolaylaştırırken, herhangi bir cihazdaki dosyalara uzaktan erişmenizi de sağlar.

Büyük dosyaları ve belgeleri güvenli bir şekilde paylaşmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan Windows 10 için en iyi dosya paylaşım araçlarının bir listesini topladık.

En İyi 10 Dosya Paylaşım Aracı

Google Drive

Google Drive ve Fotoğraflar Artık Ayrılıyor!

Google Drive, bugün dünyanın en popüler dosya aktarımı ve işbirliği araçlarından biridir. Google Drive, yeni dokümanlar, e-tablolar ve sunular oluşturmanıza ve herkesle paylaşmanıza olanak tanır. Gerçek zamanlı işbirliği sunar ve kullanıcıların değişiklikleri anında görebilmelerini sağlar.

Google Drive, yaptığınız her değişikliği izler, böylece 30 gün kadar geriye bakarak düzeltmeler yapabilirsiniz. Google Drive’ı kullanmak ücretsiz ve 15 GB’lık bir depolama alanı sunar. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, fazladan depolama alanını 100 GB’a kadar yıllık 57,99 TL’ye, 200 GB için aylık 11,59 TL’ye ve 10 TB için aylık 289,99 TL’ye genişletebilirsiniz. Burada kontrol edebilirsiniz.

WeTransfer

WeTransfer, kullanıcıların büyük dosyaları bir kerede aktarmalarını sağlayan inanılmaz derecede basit ve hızlı bir dosya aktarım çözümüdür. 10GB’a kadar olan büyük dosyaları önceden üye olmanıza gerek kalmadan kolayca paylaşabilirsiniz.

Seçtiğiniz dosyalar WeTransfer sunucusuna güvenli bir şekilde yüklenir, bundan sonra alıcının adını, e-postasını ve özel bir mesajı ekleyerek gönderim yapabilirsiniz.

Yükleme tamamlandığında, ‘Aktar’ düğmesini tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. WeTransfer hem ücretsiz hem de ücretli paketler halinde mevcuttur. Bununla birlikte, ücretsiz paket sadece 2GB’a kadar dosya aktarmanıza izin vermektedir.

OneDrive

OneDrive, oluşturduğunuz veya edindiğiniz verileri kaydedebileceğiniz ücretsiz, güvenli ve çevrimiçi depolama alanıdır. Vergi beyannameleri veya fotoğraflar gibi kişisel verileri, sunumlar ve elektronik tablolar gibi iş belgelerini güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Müzik ve videolar da dahil olmak üzere medyayı bile kaydedebilirsiniz.

İlgili  Windows 10 20H2 sürümü için KB4592438 güncellemesi yayınlandı

OneDrive çevrimiçi olduğu ve bulutta bulunduğundan, orada sakladığınız veriler, nerede olursanız olun, neredeyse internete bağlı herhangi bir cihazdan saatlerce kullanılabilir. İhtiyacınız olan tek şey uyumlu bir web tarayıcısı veya OneDrive uygulaması, kişisel OneDrive depolama alanı ve hepsi ücretsiz olan bir Microsoft Hesabı.

Dropbox

Dropbox tartışmasız en gelişmiş bulut depolama ve dosya paylaşım araçlarından biridir. Windows, Linux, Mac, Android ve iOS gibi birden çok platform desteği ile sorunsuz dosya senkronizasyonu sunar.

İşbirliği sistemi kolay ve anlaşılırdır. Tek yapmanız gereken bir paylaşımlı klasör oluşturmak ve bu klasöre kişi eklemek. Paylaşılan klasör, eklediğiniz tüm üyelerin Dropbox’ında görünür ve içindeki dosyaları görüntüleyebilir, düzenleyebilir, organize edebilir veya silebilir.

Dropbox ayrıca, dosyaları Dropbox olmayan kullanıcılarla bile paylaşabilmeniz için bir dosya veya klasöre bağlantı oluşturma seçeneği sunar. Ayrıca, dosyaları Dropbox hesabınızla senkronize eder, böylece onlara uzaktan erişebilirsiniz.

Box

Box, kullanıcıların her yerden dosya paylaşmasına ve ekip arkadaşlarıyla senkronize kalmasına olanak tanıyan sağlam dosya paylaşım hizmetleri sunmaktadır. Sunumları, bağlantıları ve fotoğrafları paylaştıktan sonra, alıcı dosyaları tarayıcıdan indirebilir. Kişisel plan 250 MB’a kadar yükleme yapmanızı sağlar ve size 10GB kişisel depolama alanı verir.

Dosya paylaşımı ve depolamaya ek olarak Box, kullanıcılara bir ekip üyesinin önemli bir belge yüklediğinde veya yorum yaptığında kullanıcılara bilgi veren e-posta bildirimleri ve gerçek zamanlı güncellemeler sunmaktadır. Box, iş için ücretsiz hesapların yanı sıra ücretli hesaplar da sunar.

Dropmark

Dropmark, bulutta kolay işbirliği ve dosya paylaşımı sunmaktadır ve kullanıcıların dosyaları masaüstünden tarayıcıya kolayca aktarmalarını sağlayan sürükle ve bırak işleviyle birlikte gelir. Arkadaşlarınızı paylaşılabilir kısa bağlantılar ile özel olarak görüntülemeye, organize etmeye ve ortak çalışmaya davet edebilirsiniz.

Program, kullanıcılara dosyaları paylaşmak ve düzenlemek için çeşitli seçenekler de sunar. YouTube, SoundCloud, Vimeo ve hatta masaüstünüzden bir ses veya video sürükleyerek bile özel oynatma listeleri oluşturabilirsiniz.

Dropmark maalesef ücretsiz değil.

SendThisFile

SendThisFile, büyük dosyaları birden çok istemciye göndererek iş verimliliğinizi artırmak için kullanabileceğiniz güçlü bir araçtır. Araç ayrıca, kullanıcıların işletme verimliliğini daha da artıran Outlook eklentisi entegrasyonu gibi güçlü iş özelliklerini entegre etmelerini sağlamaktadır.

İlgili  Windows 10 KB4552455 (2004) Yeni Özelliklerle Beraber Çıktı

Büyük dosyaları paylaşma yeteneği ve entegrasyon özellikleri, rekabete karşı bir avantaj sağlar. 15 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuluyor ve bu dönemde 50 GB’a kadar şifreli bant genişliği istediğiniz kadar kişiye sınırsız dosya gönderebilirsiniz.

Ancak, işlerin devam etmesini sağlamak için deneme süresinden sonra premium pakete abone olmanız gerekir.

DropSend

En iyi 10 dosya paylaşım programı - DropSend

DropSend, PDF’leri, JPG’leri ve MP3’leri hızlı ve güvenli bir şekilde göndermek için ideal bir dosya paylaşım aracıdır. Araç, 4 GB’a kadar büyük dosyaları paylaşmanıza olanak tanır ve herhangi bir yazılım yüklemesi gerektirmez. Paylaşmaya ek olarak, buluttaki tüm bilgileri yedeklemenize olanak verir ve böylece her yerden erişebilirsiniz.

Bir dosya gönderdiğinizde, gönderilen öğelerinizin tümünü kolayca takip edebilmeniz için ‘gönderilen’ klasörüne kaydedilir. Bir kerede birden fazla dosya gönderebilirsiniz ve alıcı e-postadaki bağlantıyı tıklattığında, DropSend hesabına kaydolmaya gerek kalmadan dosyaya erişebilir.

DropSend kişisel kullanım için ücretsizdir, ancak işletmeler aylık 99 $ ücret ödemek zorundadır.

SugarSync

SugarSync, dosyalara çevrimiçi olarak göz atma, yedekleme, erişme ve senkronize etme olanağı sağlayan dosya paylaşımı ve bulut depolama özellikleri sunar. Paylaşılan klasörler üzerinde ortak çalışma yapabilir, dosyalarınıza herkese açık bağlantıları paylaşabilir, klasör izinlerini uygulayabilir ve klasörleri ekipler arasında senkronize edebilirsiniz.

Büyük dosya ve klasörleri paylaşmak inanılmaz derecede kolaydır. Herhangi bir klasör veya dosya için herkese açık bir bağlantı oluşturun ve bunu ekibinizle paylaşın. Bir ekip üyesi veya alıcı bağlantıyı tıkladığında, içeriği indirebilir ve üyelik gerektirmez.

İzin özelliği, bir dosyayı “salt okunur” olarak paylaşmanıza olanak tanır, böylece alıcı dosyayı görüntüleyebilir ancak düzenleyemez. Abonelikler kişi başına aylık 7,49 ABD doları ve bir işletme için aylık 55 ABD dolarından başlamaktadır.

TransferBigFiles

TransferBigFiles, e-posta eki olarak aktarılamayan büyük dosyaları aktarmak için en iyi çözümdür. Bu aracı benzersiz kılan sadeliktir. Tek yapmanız gereken ana sayfasını ziyaret etmek ve ücretsiz bir hesap oluşturmak. Ardından büyük bir dosyayı veya klasörü 20 GB boyutuna kadar sürükleyip bırakın. Program dosyaları anında güvenli bir sunucuya yükler.

Yükleme tamamlandıktan sonra, alıcının adını, e-posta adresini ve isteğe bağlı bir özel mesaj ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir