Google

Google Chrome’da kayıtlı şifreler nasıl görüntülenir?

Google Chrome kullanarak sitelere giriş yaptığınızda, bu giriş yapılan kullanıcı adı ve şifreleri isterseniz kaydedebilirsiniz. Peki bu kayıtlı şifreler nasıl görüntülenir?

Bazen farklı bir tarayıcıdan veya cihazdan bir web sitesine giriş yapmanız gerekir, ancak şifrenizi hatırlayamazsınız. Neyse ki, Chrome’un daha önce Otomatik Doldurma için kaydetmesine izin verdiyseniz Windows 10, macOS, Chrome OS veya Linux’ta kolayca bunları görüntüleyebilir ve kurtarabilirsiniz.

  1. İlk olarak Chrome‘u açın. Herhangi bir pencerenin sağ üst köşesinde üç dikey noktayı tıklayın. Görünen menüde “Ayarlar” ı tıklayın.
  2. “Ayarlar” ekranında, “Otomatik Doldur” bölümüne gidin ve “Şifreler” i tıklayın.
  3. “Şifreler” ekranında, “Kayıtlı Şifreler” etiketli bir bölüm görürsünüz. Her satırda web sitesi adı, kullanıcı adınız ve gizlenmiş bir şifre bulunur. Belirli bir girişin şifresini görmek için yanındaki Göz simgesini tıklayın.
  4. Windows veya macOS, parola görüntülenmeden önce kullanıcı hesabınızın kimliğini doğrulamanızı ister. Bilgisayarınızda oturum açmak için kullandığınız kullanıcı adını ve şifreyi yazın ve ardından “Tamam” ı tıklayın.
  5. Sistem hesabı bilgilerinizi girdikten sonra, kaydedilen şifreniz görünür.
İlgili  Google Chrome kayıtlı şifreleri dışa aktarma
İlgili  2 adımda Chrome Yer İşaretleri dışa aktarma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir