Apple

iOS 13 ile iPhone’lar Arasında Veri Aktarımı için Yeni Bir Yöntem Gelebilir

Apple, iOS 13 iel birlikte iki iPhone arasında veri aktarımı için yeni bir yol sunacak olabilir. 9to5Mac‘a göre, iOS 13’ün üçüncü geliştirici beta’sındaki kod değişiklikleri, kablolu bir bağlantı kullanarak iPhone’lar arasında veri aktarımı konusunda ipucu veriyor gibi görünüyor.

Şu anda, iki iPhone arasında veri aktarmanın tek yolu iCloud yedeklemesi veya iTunes yedeklemesidir. İlki kablosuz yöntem ve ikincisi telefonunuzun bilgisayarınıza takılı olmasını gerektirir. iOS 13 beta’da bulunan üçüncü yöntem, Apple’ın iki iPhone’u birbirine bağlamayı ve verileri aktarmayı mümkün kılabileceğini öne sürüyor.

iOS 13‘teki kurulum işlemi için hazırlanan yeni resimler, veri aktarımı için bağlanan iki iPhone’u göstermektedir.

iOS 13 ile iPhone'lar Arasında Veri Aktarımı için Yeni Bir Yöntem Gelebilir

Resim 9to5Mac’den alınmıştır.

Ancak, özellik keşfedildikten sonra 9to5Mac, cihazı sıfırlayarak özelliği etkinleştirmeye çalıştı ancak seçenek ayarlama işlemi sırasında hiç görünmedi. Bu özelliğin gerçekten de piyasaya sürülüp sürülmeyeceği bu yüzden belli değil.

Yeni başlayanlar için, verileri bir kabloyla aktarmak, muhtemelen daha güvenilir olmasına rağmen, mevcut çözümden bir adım daha uzaktadır. İkincisi Apple, Lightning to Lightning kablolarını satmıyor; bu, bağlantı iPhone’lar arasında aktarımı mümkün kılmak için gereken kablo olacak.

Apple‘ın bu özelliği uygulayıp uygulamadığını yalnızca zaman gösterecektir. En iyi ihtimalle, iPhone’un arasında veri aktarmanın başka bir yolunu bulabiliriz ve en kötüsü, Apple bu özelliği devreye sokarsa, değişen bir şey olmayacaktır.

İlgili  iPhone Saklama Alanı Yer Açma Adımları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir