Apple

Yeni iPad Pro Ana Ekran Butonu Olmadan ve Face ID ile Geliyor

Dün yapılan Apple’ın Ekim etkinliğinde şirket, Face ID’ye, ana ekrana, yuvarlak ekrana ve neyse ki hiçbir çentiğe sahip olmayan yeni bir iPad Pro duyurdu.

Yeni Liquid Retina ekranı, 11 inç ve 12,9 inç modeller için en büyük özelliklerden biri. Tıpkı Apple’ın en son iPhone’larında olduğu gibi, artık bir home düğmesi yok. Ve bir home düğmesi yerine, Face ID’yi kullanılıyor. Ayrıca, ön tarafa bakan bir kamera var, ancak kalan çerçeve alanında en üstte dikkatlice gizlenmiş.

Ayrıca %15 daha ince.

Yeni iPad Pro Ana Ekran Butonu Olmadan ve Face ID ile Geliyor

Bununla birlikte, yeni iPad Pro’da tanıtılan Face ID ile yeni bir özellik, hem portre hem de manzara modlarında çalışacakken, şu anda sadece iPhone’da portre modunda çalışıyor.

Hareketlere gelince, iPhone’daki aynı hareketlerin birçoğunu bulacaksınız, ancak iPad Pro’da, bir uygulama içinde olduğunuzda dock’u açmak için alttan yukarı doğru hızlıca kaydırın. Aksi takdirde, uygulamalar arasında geçiş yapmak için alt kısımda hızlıca kaydırmaya devam edersiniz ve ardından uygulama değiştiriciyi açmak için yukarı kaydırıp duraklatırsınız.

Yeni iPad Pro 7 çekirdekli bir GPU’lu yeni A12X Bionic 8 çekirdekli işlemciye sahip. Bu, şu anda iPhone XS ve XR’de bulunan A12’den daha güçlü. Apple’ın yaptığı açıklamada, yeni iPad Pro’nun piyasadaki tüm taşınabilir bilgisayarlardan %92 daha hızlı olduğu ve Xbox One S’ye göre grafik performansı sunabileceği belirtiliyor.

Bağlantıya gelince, yeni iPad Pro, Lightning bağlantısını kaldırarak USB-C’ye geçiş yaptı, bu da cihazı harici bir ekrana kolayca bağlamanıza ve diğer cihazları şarj etmek için portu kullanmanıza olanak tanıyor.

Yeni iPad Pro Ana Ekran Butonu Olmadan ve Face ID ile Geliyor

Apple Pencil

Apple Pencil da bir yükseltme aldı. Gümüş bandın üst tarafa doğru çıkarılması sayesinde önceki nesle göre biraz daha minimalist bir tasarım ile geliyor. Ayrıca, iPad için kablosuz bir şarj cihazı olarak ve tabletle eşleştirmenin bir yolu olarak da ikiye katlanan yeni iPad Pro’nun yanına manyetik olarak bağlanabilir.

İlgili  PDF'ten Word'e Dönüştürme

Yeni Kalem, iPad’i uyandırma, renkleri değiştirme ya da çeşitli çizim uygulamalarında fırça türünü değiştirme gibi bir dizi görevi yerine getirmek için kendi türünde bir dokunma alanına da sahiptir.

Bunun dışında bir 12MP kamera, 10 saatlik pil ömrü, Bluetooth 5.0, eSIM desteği ve stereo ses için woofer ve tweeter çiftleri içeren dört hoparlörlü bir kurulum ile birlikte geliyor.

11 inçlik iPad Pro, 64 GB için 799 dolardan başlıyor ve 12,9 inçlik model 999 dolardan başlıyor. Her iki model de, bugün açıklanan ürünlerin geri kalanıyla birlikte 7 Kasım’da piyasaya sürülmek üzere bugün ön sipariş için kullanılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir