Apple

Yeni MacBook Air İstenilen Herşeyi Veriyor

Dün, Apple’ın iPad etkinliğinde şirket, Mart 2015’ten bu yana yenilemediği yeni MacBook Air ’i duyurdu.

En büyük özelliği, %48 daha fazla renk ile Retina ekran. Bugünden önce MacBook Air, Apple’ın satılan ve Retina ekranına sahip olmayan tek cihazıydı.

Dizüstü bilgisayar çoğunlukla aynı genel tasarım ve stili koruyor, ancak önceki Air’den %17 daha az yer kaplıyor ve %10 daha ince. Dahası, bir önceki MacBook Air’den 1/4 pound daha hafif olan sadece 2,7 pound ağırlığındadır.

Yeni MacBook Air İstenilen Herşeyi Veriyor

Yeni MacBook Air

Yine de modernize etmek ve diğer MacBook’larla eşit hale getirmek için bazı önemli değişiklikler var. Daha ince bir çerçeveye, Touch ID’ye, güncellenmiş 3. nesil arkadan aydınlatmalı klavyeye, güncellenmiş Force Touch izleme pedine, Apple’ın T2 güvenlik yongasına ve daha iyi hoparlörlere sahip. Ayrıca iki Thunderbolt 3 bağlantı noktası ve bir kulaklık jakı ile birlikte geliyor.

Ayrıca, Intel’in en yeni 8. nesil i5 çift çekirdekli işlemcisiyle donatılmış ve bunu 16 GB’a kadar bellek ve 1,5 TB’a kadar depolama alanı ile alabilirsiniz.

Pil ömrüne gelince, Apple çok spesifik olmadan 13 saatlik iTunes film oynatmayı alabileceğinizi belirttiler. Bu da çok kötü değil.

Yeni MacBook Air bugün ön sipariş edilebilir ve 7 Kasım’da 8GB RAM, 1,6 GHz CPU ve 128 GB depolama için 1,199 dolardan başlayan bir fiyatla piyasaya sunulacak.

İlgili  Yeni iPhone SE (2020) duyuruldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir