Apple

Apple Pencil Nasıl Şarj Edilir?

Yeni Apple Pencil ‘in piyasaya sürülmesiyle birlikte, cihazın şarj edilmesi, hangi modele sahip olduğunuza bağlı olarak kafa karıştırıcı olabilir. Apple Pencil’i nasıl şarj edeceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

İlk ve en önemlisi, hangi Apple Pencil modeline sahip olduğunuzu belirleyin. İlk nesil yuvarlak ve parlak, üstü açık. İkinci nesil ise mat bir son ile daha bloklu bir tasarıma sahip. Yeni model ayrıca üstte bir başlık içermiyor.

Apple Pencil Nasıl Şarj Edilir?

Birinci Nesil

Birinci nesil için iki seçeneğiniz var, her ikisi de kapağı çıkarmayı ve erkek lightning portunu açığa çıkarmayı gerektirir.

Seçenek A:

Apple Pencil’ınızı şarj etmek için en kolay yöntem, Apple Pencil’i doğrudan iPad Pro’nuza takmaktır.

Apple Pencil Nasıl Şarj Edilir?

Bu size 15 saniye için 30 dakika yetecek şarj verecektir. Teorik olarak 10 dakikadan kısa sürede tamamen şarj edileceği anlamına gelir. Gerçek dünya kullanımında Apple Pencil, iPad’e takıldığında 15-30 dakika içinde tamamen şarj olur.

Apple Pencil Nasıl Şarj Edilir?

Seçenek B:

Apple Pencil’ınızı şarj etmek için daha kıvrak bir yol ise bir Lightning kablosuyla yapmaktır. Bu yöntem, dişi-dişi Lightning adaptörü gerektirir. Adaptör takılıyken, Apple Pencil’i etrafına döşenen herhangi bir Lightning kablosuna takın. Yine, Apple Pencil boş bir bataryadan 15-30 dakika içinde şarj edilmelidir.

İkinci Nesil

Neyse ki, ikinci jenerasyonla Apple, Apple Pencil tasarımını şarj etmeyi kolaylaştıracak şekilde revize etti. Apple Watch’a benzer şekilde, yeni Apple Pencil kablosuz olarak şarj oluyor.

Apple Pencil Nasıl Şarj Edilir?

İkinci nesil Apple Pencil’ı şarj etmek için, herhangi bir 3. nesil 12,9 inç iPad Pro veya 11 inç iPad Pro’nun sağ kenarına takın. Ekranın üst kısmında, takılı olduğunu ve cihazın mevcut şarj seviyesini bildiren küçük bir yer paylaşımı görünecektir.

İlgili  iOS 13 için 5. beta yayınlandı, işte yenilikler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir