Apple

Microsoft ve Apple, iCloud Uyumluluk Sorunlarını Çözmek için Birlikte Çalışıyor

En son Windows 10 Ekim 2018 güncelleştirmesinin ardından, iCloud for Windows kullanıcıları uyumluluk sorunlarıyla karşı karşıya.

Windows Latest tarafından söylendiği gibi, Windows 10’un en son sürümü, iCloud’un en son sürümüyle uyumsuzdur, ancak Microsoft ve Apple’ın bu sorunları çözmek için birlikte çalıştığı söyleniyor.

Windows kullanıcıları, Windows 10 Ekim 2018 sürümüne güncelledikten sonra iCloud, 7.7.0.27 sürümünün en son sürümünü yüklemeye çalışırken, bir hata iletisi almaya başladılar. Bu mesaj;

iCloud for Windows requires Windows 7, Windows 8, or Windows 10 (April 2018 Update) and earlier.

En son Windows 10 güncellemesinden önce uygulamayı önceden yükleyen kullanıcılar için, Fotoğrafların senkronizasyonu ve diğer özelliklerle ilgili birçok sorun var.

Microsoft, destek web sitesinde yayınlanan bir yayında, uygulamanın daha önce Windows 10 Ekim 2018 sürümüne güncellemesini yüklemesini engelleyen kullanıcıların engellendiğini söylüyor. Ayrıca Microsoft, Apple için, kullanıcılar için iCloud’un “uyumlu bir sürümünü” sağlamak üzere çalıştığını söylüyor.

Apple, kullanıcıların Windows 10 sürüm 1809’a güncelledikten sonra Paylaşılan Albümleri güncelleyen veya eşzamanlayan sorunlar yaşayabileceği Windows için iCloud (sürüm 7.7.0.27) ile uyumsuzluğu tespit etmiştir.

Windows 10 sürüm 1809’da uygulamayı yüklemeyi deneyen kullanıcılar (sürüm 7.7.0.27), Windows için iCloud’un bu sürümünün desteklenmediğini ve yükleme işleminin başarısız olacağını belirten bir mesaj görür.

Sorunsuz bir deneyim sağlamak için Microsoft, bu sorun çözülene kadar Windows 10 sürüm 1809’da sunulmak üzere iCloud for Windows (sürüm 7.7.0.27) yazılımı yüklü aygıtları engelliyor.

 

İlgili  Windows 10 1809 Sürümü için ISO Dosyasını İndirebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir