Oyun

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Beklendiği gibi, Epic Games Android için Fortnite uygulamasını piyasaya sürdü, ancak Google Play Store’da yer almıyor. Bu yüzden manuel olarak yüklemeniz gerekiyor. Nasıl yapılacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Android’le ilgili güzel şeylerden biri de Google Play‘de yer almayan APK’ları (Android Paket Kitleri) yükleme özelliğidir. Bu, geliştiricilerin, kullanıcıların resmi kanallardan geçmeden uygulamaları test etmelerine izin verir ve kullanıcılara başka bir yere ulaşamayacakları belirli uygulamaları yükleme özgürlüğü sağlar. Bu, tabii ki, güvenliği ihlal riski ile birlikte geliyor.

Ne yazık ki, Epic Games, buraya yazmayacağımız çeşitli nedenlerle Fortnite’ı bu şekilde yayınlamaya karar verdi.

İlgili  Windows'da Fortnite Nasıl Oynanır?

Şu anda Fortnite’ın Samsung cihazlarına özel olarak mevcut olduğunu belirtmek isteriz: S7/Edge, S8/+, S9/+, Note 8, Note 9, Tab S3 ve Tab S4. Diğer cihazlara yönelik destek yakında sunulacak. Samsung’un ayrıcalık süresi yalnızca birkaç gün sürecek.

Samsung Android Cihazlarda Fortnite Nasıl Yüklenir?

Samsung’un Fortnite için kısa bir ayrıcalık süresi olduğundan, Galaxy Apps mağazasını kullanarak cihazlara kurulumu daha kolay. Başlamak için Samsung telefonunuzdan www.fortnite.com/android adresine gidin.

Buradan, Samsung düğmesine dokunun; bu sizi Galaxy Apps mağazasındaki Fortnite sayfasına yönlendirir. Yükleyiciyi indirmek için Install düğmesine dokunun.

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

İndirildikten sonra yükleyici başlayacaktır. Fortnite oyununu indirmek için Install düğmesine dokunun; depolama izinleri gerektirecektir, bunu onaylayın. Yükleme bittiğinde, Başlat düğmesine dokunun.

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Oyun başlayacak, ancak henüz bitmedi. İndirmeniz gereken 1 GB daha var. Ancak bu bittiğinde oyuna girmeye hazır olacaksınız.

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Diğer Android Cihazlarda Fortnite Nasıl Yüklenir?

Yukarıda belirtildiği gibi, Samsung Android için Fortnite’ın ayrıcalık süresi var. Ancak bu süre bittiğinde, oyunu bir grup diğer Android cihazına yükleyebileceksiniz. Tam listeye buradan ulaşabilirsiniz.

İlk önce, başlatıcıyı indirmeniz gerekecek. Bunun www.fortnite.com/android adresine gidin ve Epic Games düğmesine dokunun. Bu, Fortnite Launcher’ı indirecek – oldukça küçük bir indirmedir, bu yüzden uzun sürmemeli. Bildirim panelini aşağı çekin ve bittiğinde indirme bildirimlerine dokunun.

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Ancak burada işlem biraz daha bulanıklaşmaya başlar – özellikle telefonunuzun hangi sürümünün çalışmakta olduğuna bağlı olarak. Yükleme başladığında, varsayılan olarak engellenecektir. Yüklenmesine izin vermeniz gerekecek.

Bir uyarı iletişim kutusu açılırsa, Ayarlar düğmesine basın. Bu, uygulamaların bilinmeyen kaynaklardan yüklenmesine izin vermek için sizi menüye taşıyacaktır. Android 8.0 (Oreo) ve üstü için bu, uygulama başına yapılır. Bu nedenle, uygulamayı indirmek için kullandığınız herhangi bir tarayıcıya izin vermeniz gerekir. Sadece açık konuma geçmek için kaydırın.

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Android 7.0 (Nougat) ve altında, süreç temelde aynıdır. Ayarlar düğmesine dokunduğunuzda, sizi Bilinmeyen Kaynaklar’ı açık konuma getirdiğinizde Güvenlik menüsüne yönlendirirsiniz. Ayrı bir uyarı görünecek, bunun için Tamam’a dokunmanız yeterlidir.

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Oradan Fortnite yükleyicisine geri dönmek için geri düğmesine, ardından Yükle düğmesine dokunun. Fortnite Launcher’ın yüklenmesi birkaç saniye sürecek. Bunu yaptıktan sonra, Yükle düğmesine dokunarak 90 MB oyun dosyasını indirmeniz gerekir.

Android için Fortnite Nasıl Yüklenir?

Tıpkı Samsung telefonlarında olduğu gibi, oyun yüklendiğinde, ilk açılışta indirilecek çok daha büyük bir dosya olacak. İndirme tamamlandığında oynamaya hazır olacaksınız.

Device Not Supported Hatası: Oyunun açılışında Device Not Supported hatası alıyorsanız eğer cihazınız oyun için desteklenmiyor demektir. Maalesef bu cihazda oynayamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir