Oyun

Horizon Zero Dawn PC için ön siparişe açıldı

Sony’nin PlayStation 4’teki en başarılı yeni IP’lerinden biri olan Horizon Zero Dawn, 7 Ağustos’ta PC için yayınlanacak.

Horizon Zero Dawn Complete Edition şu an Steam platformunda 77 TL ve Epic Games Store‘da 79 TL olarak ön siparişe açılmış durumda. Üstelik oyunu 9 Temmuz’a kadar satın alırsanız Steam’de 10 TL indirim kazanarak oyuna 67 TL‘ye sahip olabilirsiniz.

Sony’nin kendi stüdyoları, PlayStation konsolları için çok sürükleyici solo deneyimler üretmesiyle biliniyor ve Horizon Zero Dawn‘da bunlardan biri. Büyük beğeni toplayan açık dünya RPG, 2017’de PlayStation 4 için piyasaya sürülmesinden bu yana 10 milyondan fazla kopya sattı. Bu rakam, yepyeni bir IP için çok güçlü bir satış demek. Sony, 2021’de yalnızca PlayStation 5’te piyasaya sürülecek Horizon Forbidden West adlı bir devam oyununu açıklamıştı ve ilk fragman geçen ay PlayStation 5 etkinliğinde gösterildi.

İlgili  Horizon Forbidden West duyuruldu!

Microsoft şimdi tüm birinci taraf oyunlarını Xbox ve PC’de aynı anda piyasaya sürüyorsa, Sony’nin God of War, Uncharted veya The Last of Us gibi özel serilerini Windows’a getirip getiremeyeceği konuşuluyor. Guerrilla Games’in eski genel müdürü Hermen Hulst ve şu anda PlayStation’ın Worldwide Studios Başkanı bunun böyle olmayabileceğini ima etmişti.

“Bir adet birinci taraf AAA oyununun PC’ye yayınlanması, her oyunun artık PC’ye geleceği anlamına gelmez. Zihnimde, Horizon Zero Dawn bu özel örnek için çok uygun. Gün ve tarih için planlarımız yok ve %100 özel donanıma bağlıyız” dedi.

Sony şimdilik tüm birinci taraf oyunlarını PC’ye getirmese de, üçüncü taraf geliştiricilerden daha fazla oyun PlayStation’dan PC platformuna geliyor. Quantic Dream’in Detroit: Become Human, Beyond Two Souls ve Heavy Rain geçen yıl Epic Games Store‘da yayınlandı ve Hideo Kojima’nın Death Stranding oyunu da 14 Temmuz 2020’de PC için yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir