Oyun

Steam şifremi unuttum problemi, şifre kurtarma adımları

Steam şifremi unuttum özelliği ile Steam şifrenizi tekrar geri getirebilir ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Şifre yöneticisi kullanmıyorsanız eğer karmaşık şifrelerin hatırlanması oldukça zor olabilir. Steam şifremi unuttum diyorsanız eğer eğer kurtarma adımları ile şifrenizi sıfırlayabilir, en sevdiğiniz oyunlara kavuşabilirsiniz.

Kullandığınız şifreyi öğrenemezsiniz ancak şifrenizi sıfırlayarak hesabınızı kurtarabilirsiniz. Şimdi Steam hesabı şifrenizi nasıl sıfırlayacağımızı okuyalım.

Steam Şifremi Unuttum

MacOS veya Windows için Steam uygulamasını kullanıyorsanız, hesap adı ve şifre alanlarının altındaki “Oturum Açamıyorum” düğmesini tıklayın.

Steam Şifremi Unuttum

Steam Şifremi Unuttum

Steam web sitesini kullanıyorsanız, Steam Store‘a gidin ve sayfanın en üstünde bulunan “giriş” bağlantısını tıklayın.

Steam şifre kurtarma

Oturum açma sayfasında “Parolanızı mı unuttunuz?” bağlantısını tıklayın.

Steam şifremi unuttum

Steam şifremi unuttum

Bu noktadan itibaren adımlar hem web sitesi hem de masaüstü uygulaması için hemen hemen aynıdır. Bu yüzden adımları tamamlamak için web sitesini kullanacağız.

Destek soruları listesinde “Steam Hesabımın adını veya parolasını unuttum” seçeneğini tıklatın.

Steam şifre sıfırlama

Sonraki sayfada hesabınızda oturum açmak için kullandığınız hesap adını, e-posta adresini veya telefon numarasını yazıp “Ara” düğmesini tıklayın.

Steam şifre kurtarma

Steam şifre kurtarma

Yazdıklarınız geçerli bir Steam hesabıyla eşleşiyorsa, “E-posta doğrulama kodu” düğmesine tıklayın ve ardından e-postanın gelmesini bekleyin.

Steam doğrulama kodu

Steam doğrulama kodu

Kullandığınız eposta adresine erişiminiz yoksa, “Bu e-posta adresine erişim sağlayamıyorum” seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Bunu yaparsanız, hesabınızla ilgili bazı ayrıntıları içeren bir formu doldurmanız gerekir. Bu alanlardan bazıları, kullandığınız ilk e-postayı, hesabınıza eklenen tüm telefon numaralarını ve hesabınızdaki oyun satın alma yöntemlerini içerir. Bu formu gönderdikten sonra Steam desteği daha fazla hesap kurtarma ayrıntıları ile sizinle iletişime geçecektir.

Steam hesap kurtarma formu

Kayıtlı bir e-posta adresiniz varsa, mailin size ulaşması birkaç dakika sürebilir. Bunu aldığınızda, kodu e-postanın gövdesinden kopyalayın. (Birkaç dakika bekledikten sonra iletiyi görmezseniz, spam klasörünüzü de kontrol edin mutlaka)

İlgili  Battle Royale Oyunu Rapture Rejects Steam'de Erken Erişime Açıldı

Unutulan Steam Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Web sitesinde veya Steam uygulamasında, e-posta mesajından aldığınız kodu verilen alana yapıştırın ve ardından “Devam Et” düğmesine tıklayın.

Unutulan Steam Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Ardından “Parolamı değiştir” düğmesine tıklayın.

Steam şifre değiştirme

Steam şifre değiştirme

Yeni parolanızı yazın (güçlü parola kullanın), onaylamak için tekrar yazın ve “Parolayı Değiştir” düğmesine tıklayın.

Unutulan Steam Şifresi Nasıl Kurtarılır?

Bu kadar! Steam şifrenizi başarıyla sıfırladınız. Buradan tüm oyunlarınızı tekrar oynamaya başlamak için yeni şifrenizi kullanarak “Steam’e giriş yap” ı tıklayabilirsiniz.

Steam şifre sıfırlama

Steam şifre sıfırlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir