Windows Hata Çözümleri

Windows 10 Wi-Fi simgesi yok problemi nasıl çözülür?

Windows 10 Wi-Fi simgesi yok olduysa veya sorunlu çalışıyorsa bu adımlar ile çözüm sağlayabilirsiniz.

Görev çubuğunun en önemli amacı, yaygın olarak kullanılan simgelere hızla erişmenize olanak sağlamaktır. En çok tıklanan simgelerden biri Wi-Fi simgesidir. Görev çubuğunuzda bu simge olmadan, kablolu veya kablosuz bağlantıları aramak ve bunlara bağlanmak için Denetim Masası’ndaki Ağ ayarlarına gitmeniz gerekir.

Wi-Fi simgenizi görev çubuğuna geri getirmenin yollarını ararken bu yazımızı sonuna kadar okuyarak çözüm üretebilirsiniz.

İlgili  Windows 10'da "Bu Bilgisayarı Sıfırla" ve "Yeni Başlangıç" Arasındaki Fark

Görev Çubuğunda Wi-Fi Simgesi Yok

Görev çubuğunuzda ağ simgesi kaybolmuş olabilir, endişelenmeyin çünkü bunun çözümü genellikle basittir. İşte yapmanız gerekenler:

Simgenin gizli olup olmadığını kontrol edin

Görev çubuğu, bir seferde belirli sayıda simge gösterir ve her şeyi düzenli tutmak için geri kalanını gizler. Sisteminizle ilgili bir sorun olmayabilir ve Wi-Fi simgesi de gizli olmuş olabilir.

Gizli görev çubuğu simgelerini ortaya çıkarmak için görev çubuğundaki yukarı bakan oka tıklayın. Wi-Fi simgesini burada bulabilirsiniz. Bu oka tıkladığınızda, gizli bölümden ona erişebilirsiniz. Alternatif olarak, simgeyi göstermek için Wi-Fi simgesini görev çubuğuna sürükleyip bırakabilirsiniz.

Görev çubuğundaki Wi-Fi simgesini etkinleştirme

Windows, görev çubuğunda görünen simgeleri elle seçmenize izin verir. Wi-Fi simgesini bulamazsanız, simge kapalı olabilir veya bilgisayarınız bunu görev çubuğunda görüntülemeyecek şekilde ayarlanmış olabilir.

 1. Windows Ayarlarını açmak için Windows tuşu + I tuşlarına basın. Kişiselleştirme’ye tıklayın ve sol taraftaki bölmeden Görev Çubuğu’nu seçin.
 2. Önce, Wi-Fi simgesinin açık olduğundan emin olun. Bildirim alanındaki Sistem simgelerini aç veya kapat bağlantısına tıklayın.
 3. Ağ’ın yanındaki anahtarın açık olduğundan emin olun. Kapalıysa, açmak için üzerine tıklayın.
 4. Ağ simgesini açtıktan sonra, görev çubuğunda görünüp görünmediğini kontrol edin. Oka tıklayarak gizli simgeleri de kontrol edebilirsiniz.

Grup İlkesi Düzenle’de Wi-Fi simgesini etkinleştirme

Ağ simgesi, Grup İlkesi Düzenle‘den de devre dışı bırakılabilir. Nasıl yeniden etkinleştireceğinizi aşağıda açıklıyoruz.

 1. Çalıştır iletişim kutusunu Windows tuşu + R ile açarak başlayın. Çalıştır’a gpedit.msc yazın ve ENTER tuşuna basın.
 2. Grup İlkesi Düzenle’de, sol paneldeki Kullanıcı Yapılandırması’na gidin. Yönetim Şablonları> Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu’na gidin.
 3. Sağ taraftaki alanda, Başlat Menüsü’nden ağ bağlantılarını kaldır seçeneğini bulun ve bu öğeye çift tıklayın.
 4. Yeni pencerede Devre Dışı seçeneğini seçin ve pencereyi kaydedip kapatmak için Tamam düğmesine basın.

Wi-Fi sürücülerini yeniden yükleme

Wi-Fi sürücüleri hatalı, güncelliğini yitirmiş veya eksik olması, Wi-Fi simgenizin görünmemesine neden olabilir.

 1. Windows tuşu + I tuşlarına basarak Çalıştır kutusunu açın. Çalıştır’a devmgmt.msc yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Ağ bağdaştırıcıları kategorisi altında kablosuz bağdaştırıcıyı bulun ve üzerine sağ tıklayın. Cihazı kaldır seçeneğini seçin.
 3. Kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki adımları takip edin. Bunu tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınız, hatayı düzelterek sürücüyü otomatik olarak yeniden yükleyecektir.

Ancak bazı durumlarda, Wi-Fi sürücüsünü Aygıt Yöneticisi’nde göremeyebilirsiniz. Bu, sürücünün bilgisayarınızda yüklü olmadığı anlamına gelir.  Bu durumda, önce Wi-Fi sürücülerini kurmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir