Windows

Artık “Telefonunuz” ile Windows 10’dan SMS Gönderebilirsiniz

“Telefonunuz” uygulaması, Windows 10’un Ekim 2018 Güncellemesi’nde gelen, Android telefonunuzdan mesaj alıp göndermek ve fotoğraflarınıza kolayca erişmenizi sağlayan uygulamadır.

Gelecekte, telefonunuzun tüm ekranını Windows 10’a yansıtabilecek ve telefonunuzdaki bildirimleri bilgisayarınızdan görebileceksiniz.

iPhone kullanıcıları için üzgünüz: Bu özelliklerin çoğu yalnızca Android telefonunuz varsa kullanılabilir. Apple, Microsoft gibi üçüncü taraf geliştiricilerin telefonunuzun işletim sistemiyle derinlemesine bütünleşmesine izin vermemektedir.

Artık Telefonunuz ile Windows 10'dan SMS Gönderebilirsiniz

2 Ekim’den itibaren kullanıma sunulan 1809 güncellemesini kurduğunuzda bilgisayarınızın masaüstünde yeni bir “Telefonunuz” simgesi göreceksiniz. Bu, bilgisayarınızı telefonunuza bağlamanızı sağlayan Telefon uygulamasını başlatır. Bilgisayarınızda kullandığınız aynı Microsoft hesabıyla oturum açarak sorunsuzz bağlanabilirsiniz.

Android 7.0 veya daha yeni bir sürüme sahip bir Android telefonunuz varsa, telefonunuzdaki fotoğraflarınıza Telefon uygulamanızdan kolayca erişebilirsiniz. Microsoft’un gösterdiği gibi, bir fotoğrafı doğrudan Telefon uygulamasından Photoshop’a veya başka bir Windows uygulamasına sürükleyebilirsiniz.

Artık Telefonunuz ile Windows 10'dan SMS Gönderebilirsiniz

En son kısa mesajlarınızı Telefon uygulamanızda da görebilir ve doğrudan bilgisayarınızdan kısa mesajlar gönderebilirsiniz. Telefon uygulamanız, bilgisayarınızın klavyesiyle çalışan güçlü bir metin mesajlaşma aracı haline gelir.

Microsoft, gelecekteki bir güncelleme ile daha fazla özellik getireceğini duyurdu.

İlgili  Windows 10 ve Xbox Series X için Microsoft DirectX 12 Ultimate geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir